Dün akşam sahada maçın ilk yarısında canını dişine takan bir Fenerbahçe vardı. Çoğumuza göre beklenmeyen bir oyunla başladı sarı kanarya. Gelin görün ki bulduğumuz %100 net gol pozisyonlarını bol keseden harcadık. Fenerbahçe’nin ataklarına karşı dayanma gücü neredeyse bitmiş olan Beşiktaş, Babel’in uzaydan önüne düşen topu plaj futbolunda olabilecek bir rahatlıkla kontrol etmesi ve muazzam bir vuruşla ortada olmayan pozisyonu gole çevirmesi bütün konsantrasyonumuzu yer ile yeksan etti.

Takım olarak belki de en iyi oyunumuzu oynadık ilk yarıda. Şener sınıfta kaldı. “Atıf Bey” bu takımın oyuncusu olmadığını bir kez daha gösterdi. O golü atsa bugün çok farklı şeyler konuşuyor olacaktık demekten kendimi alıkoyamıyorum. Hasan Ali bütün kapasitesini zorlayarak çok güzel bir performans gösterdi ve maçın adamı olmayı hak etti. Aldığı eleştirileri haklı buldu ve biraz daha fazla çalışma özverisinde bulundu diye düşünüyorum. Geçen haftaların aksine daha güçlü bir Ayew vardı sahada. Mücadelesini güzel bir kafa vuruşuyla attığı golle de süslemeyi başardı. Hülasa hemen her oyuncumuz elinden geleni yaptı diyebiliriz.

Galibiyet için yetecek bir mücadele vardı sahada ancak; evlere şenlik bir de defans kurgumuz vardı. O kadar yumuşak stoperlerimiz var ki, neredeyse rakip takımın oyuncularına karanfil taktim edecekler. Nerede Diego Lugano, nerede Bruno Alves, nerede Simon Kjær ? Ahh neredesin Martin Škrtel? “Isıran” diye tabir edilen bir defans oyuncusu şart! Škrtel’in sahada olmayışının faturasını 2 puanı dün akşam çöpe atarak ödedik ?

Bu sezon yarıştan kopmadan, rakiplerimizin de kötü zamanlar geçireceğini düşünerek her maça final havasında çıkacağız. “Rakiplerimiz de puan kaybedecek” diyeceğiz ama biz kaç puan toplayacağız? İki ileri bir geri mehter takımı edasıyla bu ligi tamamlayamayız. Cocu artık galibiyet serisini yakalamalı ve bu taraftarın tansiyonunu düşürmeli. İçeride ve dışarıda kazanma alışkanlığı yakalamış bir Fenerbahçe sanırım biz taraftarlar kadar sayın Cocu’nunda istediği bir takım olsa gerek. Bunun için Samandıra’da mı yatar, her saat başı futbolcuların performans raporlarını mı takip eder onu kendisi bilir. Biz takımın kapasitesini gördük, yapabilecekleri daha çok şey var. Biz kendisinden bir “standart” bekliyoruz! Takım birbirini tanıdıkça, Cocu’nun oyun anlayışını sahaya yansıttıkça, ligdeki en kaliteli oyuncu grubuna sahip olduğumuzu ancak onlar bir bütün olarak oynamaya başladıklarında görebileceğiz. İşin açığı ben her geçen hafta bu ışığın daha da büyüdüğünü görüyorum, umarım yanılmam. Şimdilik Ali Koç başkan da kendisine destek veriyor, en azından bizim gibi sabrediyor. Cocu, Başkanın iyi niyetini suistimal etmeye kalkarsa profesyonelliğin gereğini yapacaktır başkan. Yine Cocu’ya güvenelim diyerek bitirmek istiyorum. Güzel günler çok yakın, sadece buna “hep birlikte” inanalım.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.