Bu ay sonu Fenerbahçemiz’de yapılacak kongre öncesinde başkan adayları belli olmaya başladı. Yeni başkan adayı Hulusi Belgü…

Aziz Yıldırım, Murat Çelikel ile birlikte adaylığını açıklayan bir diğer isimde Hulusi Belgü oldu.

İş için şuan Amerika’da bulunan başkan adayı Hulusi Belgü’nün başkanlığa aday olabilmesi için gerekli olan 200 imzayı topladı. Hulusi Belgü hafta sonu İstanbul’a dönecek ve ekibiyle yapacağı toplantının ardından pazartesi günü resmen adaylığını açıklaması bekleniyor.

Peki Hulusi Belgü kimdir?

Fenerbahçe’ye başkan olmak için adaylığını koyan Hulusi Belgü 1988 yılında lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı. Eğitimine San Diego National Üniversitesi’de MBA programı ile devam etti.

Daha sonra ise 1990 yılında eğitim hayatını tamamladı. Hulusi Belgü iş hayatına henüz öğrencilik yıllarında, ulusal ve uluslararası nakliye sektöründe yer aldı.

Çukurova Nakliyat Ekpar Uluslararası İnşaat ile Taahüt A.Ş. Ektrans Uluslararası Nakliyat ile Ticaret A.Ş, Ekinciler Uluslararası Ticaret firmalarında yönetici olarak görevler yapan Hulusi Belgü, Etur Turizm Şirketi ile turizm sektörüne Uluslararası Demir Ticaret A.Ş. ile demir ticaret sektörüne adım attı.

Ulusal ve uluslararası üst düzeyde başarılar elde eden, Hulusi Belgü gayrimenkul sektöründe Safir Gayrimenkul ile başlayarak yükselen grafiğini Multi Development Türkiye şirketi ile sürdürdü.

Yaklaşık çeyrek asırlık profesyonel yaşamı boyunca, çıtayı yükseltmek olarak değil çıtayı kırmak olarak görmüş sıfırdan ele aldığı projeleri dev bir iş gücü istihdam eden uluslararası bir güç haline getirirken şirket performansını %150 yükseltirken ülkenin dört bir yanına ulaşan ve milyarlarca Euro değerindeki yatırımları yönetirken idare eder ile yönetmek arasındaki farkı ortaya koydu.

Şuan halen Hollanda merkezli, Multi Corporation’ın Türkiye iştiraki ve Türkiye’deki tüm Forum Alışveriş Merkezleri’nin geliştiricisi ve yöneticisi olan Multi Development Türkiye’de 2010 yılında başlamış olduğu CEO’luk görevini sürdürmektedir.

Evli ve 3 çocuk babası…

Türkiye’de 10 aktif 6 geliştirme ile inşaat aşamasında olup ayrıca toplam 16 Forum Alışveriş Merkezi’nin yaratıcısı geliştiricisi yöneticisi olan Multi Development Türkiye’nin 2010 yılından bugüne CEO’luk görevini yürüten Hulusi Belgü AYD’nin yaklaşık 3 yıldır Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini devam ettirmekteydi.

AYD Başkanlığı yapan Hulusi Belgü, 12 Şubat 2013’te AYD Başkanı olmadan önce aynı kurumda 3 yıldır başkan yardımcılığı görevini üstleniyordu.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.