TBL Başkanı Harun Erdenay Erkek Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman’a olan tepkisinden dolayı ay yıldızlı ekipteki oyuncuları geri çağıracağını açıklayan Başkanımız Aziz Yıldırım’ı ikna etmeyi başardı.

Başkanımız Aziz Yıldırım’ın Basketbol Milli Takımı’na oyuncu göndermeyeceğini ve mevcut oyuncuları da geri çekeceğini açıklamasıyla alevlenen kriz TBL Başkanı Harun Erdenay’ın ikna çabalarının sonuç vermesiyle ucuz atlatıldı.
Fenerbahçe’nin Antalyaspor ile önceki gün oynadığı karşılaşmadan saatler önce Erdenay ile Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde bir araya gelen Yıldırım daha önce de defalarca dile getirdiği gibi kulüp takımı çalıştıran antrenörün Milli Takım’da kesinlikle görev yapmaması talebini yineledi.
Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman ile arasında soğuk rüzgarlar esen ve özellikle son 10 gün içinde yaşanan söz düellosuyla gündeme gelen Yıldırım’ın 2015 Avrupa Şampiyonası’na katılacak olan 12 Dev Adam’ın aday kadrosunda yer alan Fenerbahçeli sporcuları geri çekme konusundaki ısrarlı tutumu Harun Erdenay’a soğuk terler döktürdü.
ERDENAY: ŞAMPİYONA SONRASI GÖRÜŞÜLECEK
Erdenay iki saat süren görüşme sonucunda Başkan Yıldırım’a Avrupa Şampiyonasından sonra konuyu derinlemesine mercek altına alacaklarının sözünü verirken uzun uğraşlar sonunda Yıldırım’ı sporcuları geri çekmemesi konusunda ikna ettiği belirtti.
MİLLİ TAKIM KADROSUNDAN KENAN SİPAHİ ÇIKARILDI
Bu arada 2015 FIBA Avrupa Şampiyonası’nda bulunacak olan A Milli Takım’da Kenan Sipahi’nin kadrodan çıkartılmasıyla oyuncu sayısı 14’e düşerken
son olarak Yunanistan’ın Atina kentinde düzenlenen Akropolis-Eurobank Uluslararası Turnuvası’na katılan A Milli Takımımız’da Fenerbahçeli Kenan Sipahi’nin kadrodan çıkartılmasıyla birlikte kadro şu şekilde şekillendi:
Birkan Batuk (Anadolu Efes)
Cedi Osman (Anadolu Efes)
Doğuş Balbay (Anadolu Efes)
Furkan Korkmaz (Anadolu Efes)
Hüseyin Göksenin Köksal (Galatasaray)
Kartal Özmızrak (Beşiktaş)
Oğuz Savaş (Darüşşafaka Doğuş)
Semih Erden (Darüşşafaka Doğuş)
Melih Mahmutoğlu (Fenerbahçe)
Sinan Güler (Galatasaray)
Barış Hersek (Fenerbahçe)
Robert Lee Dixon (Ali Muhammed) (Fenerbahçe)
Ersan İlyasova (Detroit Pistons)
Furkan Aldemir (Philadelphia 76ers)

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.