Fenerbahçe’de 2. Ersun Yanal dönemi başladı

Phillip Cocu ile yollar resmi olarak ayrıldı

Samandıra’daki personeller bir bir değişiyor

Phillip Cocu’nun flaş tazminatı belli oldu

HABER | YÖK’ten Fenerbahçe’ye müjde!

GÜNDEM 17 Mart 2016
Yüksek Öğretim Kurulu, Kulübümüzün Fenerbahçe Üniversitesi için yaptığı başvuruyu kabul etti.

Fenerbahçemiz daha önce resmi sitesinden bu konuyla alakalı şu açıklamayı yapmıştı:

“Bilindiği gibi dün kulübümüzün YÖK’e Fenerbahçe Üniversitesi’nin kurulması için başvurması YÖK’ün de başvurumuzu değerlendirmeye almasının ardından kulübümüzün büyük önem verdiği proje için ilk resmi adımlar atıldı.

YÖK’e sunduğumuz dosya içerisindeki akademik planlamada ilk 3 yıl içinde Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ve kulübümüzün ihtisas alanı olan Spor Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ile spor sağlığı açısından son derece önemli olan Sağlık Bilimleri Yüksekokulu açılacaktır. Bununla birlikte ilk 5 yıl içinde de Hukuk Fakültesi ile Denizcilik Fakültesi’nin açılması hedeflenmektedir.

Fenerbahçe Üniversitesi’nin kurulmasından sonra 5 yıllık süre içerisinde ilk yıl 1000 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlaması planlanmakta 5 yıl içerisinde 6000 öğrenciye eğitim-öğretim vermeyi amaçlamaktadır. Öte yandan üniversite dahilindeki toplam öğrenci sayımızın %20’sine tam burs verilmesi düşünülmektedir.

Küreselleşen yüksek öğretimde bir Dünya Üniversitesi vizyonuyla hazırlanan akademik programlarımızın eğitim dili İngilizce olacaktır.  Ayrıca hali hazırda dünyanın önde gelen marka üniversiteleriyle istişareler ve program ortaklıkları görüşmeleri sürmektedir.

Kulübümüzün ülkemize bir diğer önemli hizmeti olan Fenerbahçe Üniversitesi’nin kuruluş aşamasında olup kulüp üyelerimizin konuyla ilgilenen taraftarlarımızın görüşleri yönetim kurulumuz tarafından önemsenmektedir. Konuyla ilgilenen kulüp üyelerimiz ve taraftarlarımızın değerli fikirleri paylaşımlarını almak adına yönetim sekreteryasından Kurban Bayramı sonrasında iletişime geçmelerini beklemekteyiz.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.