Isparta merkezli 6 şehirde Cemaat’e yönelik gerçekleşen operasyonda ortaya çıktığı iddia edilen belgelerin günümüze kadar yapılan operasyonlarda elde edilen en önemli deliller olduğu ifade ediliyor.

Operasyon bünyesinde Fenerbahçe’ye yönelik gerçekleştirilen şike kumpasıyla alakalı el yazması talimatlar bulunduğu söyleniyor.

Soruşturma bünyesinde gerçekleştirilen incelemelerde 2011 yılına ait sosyal medyaya yer alan MHP’li vekillere ait gizli görüntülerin Deniz Baykal’ın şantaj görüntülerinin Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde montajlandığı aynı şekilde bu görüntülerin ham halinin de bilgisayarlarda bulunduğu iddia ediliyordu.

ŞİKE KUMPASININ EL YAZISI TALİMATLARININ ORTAYA ÇIKTIĞI İDDİA EDİLDİ

Eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Emin Arslan sosyal medya hesabından Isparta’daki operasyonlara değinerek “Şike diye Fenerbahçe ve Başkan’ı Aziz Yıldırım’a saldıranların onun çete yönetimince seneler önce hedef seçildiğini gösteren el yazması notları görünce bu örgütü yaptıklarını daha iyi öğrenecekler” şeklinde açıklamalar yaptı.

Emin Arslan’ın Facebook hesabında yer alan yazı:

“Sağlam belgelerle paralel örgüte yönelik en kapsamlı operasyonlardan birini yapan Isparta Emniyetinin ilgili görevlilerini kutlarım ele geçen örgüt materyalleri mahkeme safhasında açıklık kazanınca çoğu kişinin bazı konulardaki düşünceleri değişecek özellikle şike diye Fenerbahçe ile Başkan’ı Aziz Yıldırım’a saldıranların çete tarafından yıllar önce hedef seçildiğini gösteren el yazması notları görünce örgütün yaptıklarını daha iyi öğrenecekler her yer gibi spor dünyasını da yerle bir ettiklerini göreceklerdir.” şeklinde bir yazı yazdı.

ÜNİVERSİTENİN ESKİ REKTÖR TUTUKLANMIŞTI

Ispartada gerçekleşen operasyon bünyesinde Süleyman Demirel Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ile eski rektör yardımcıları Prof. Dr. Süleyman Seydi ile Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız ile üniversitenin eski Bilgi İşlem Daire Başkanı Halil Karakoç eski Rektör Danışmanı Ali Yavuz ve örgütün Ege bölge imamı Osman Demirhan, Özcan Pınarcı, Muammer Görgeç, Mustafa Ardal, Adem Demiralay, Rıza Şahin, Bedri Ayhan, Ahmet Tahir Bakal ve Abdullah Nuri Yolcu tutuklanmıştı.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.