Jailson attı, TT Arena karıştı! Galatasaray 2-2 Fenerbahçe

Ve beklenen oldu! Phillip Cocu görevden alındı

AVIS firması Fenerbahçe’nin yeni göğüs sponsoru oldu!

Aatıf Chahechouhe: “Hatalı olduğumu düşünmüyorum”

Grup aşamaları sona erdi

BASKETBOL, GÜNDEM 21 Eylül 2015

Eurobasket 2015’te gruplardan üst tura çıkan ve turnuvaya veda eden milli takımlar belli oldu.

Fransa, Almanya, Letonya ve Hırvatistan’ın ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonda grup karşılaşmalarının tamamlanmasıdan sonra son 16 arasına kalan takımlar ve eşleşmeler belli oldu

A Grubu’nda İsrail, Finlandiya Polonya ve Fransa B Grubu’nda İspanya, Türkiye İtalya ve Sırbistan C Grubu’nda Hırvatistan, Gürcistan, Slovenya ve Yunanistan D Grubu’nda ise Letonya, Belçika, Çek Cumhuriyeti ve Litvanya milli takımları üst tura çıktılar

Türkiye’nin de bulunduğu B Grubu’nda İspanya ev sahiplerinden Almanya’yı 77-76 yenerek turnuva dışına iterken Türkiye ise son karşılaşmada turnuvaya veda eden diğer takım İzlanda’yı uzatmada 111-102 yenerek grubu dördüncü sırada tamamlayarak adını bir üst tura yazdırdı. 12 Dev Adam’ın ikinci turdaki rakibi Fransa olurken grubun diğer karşılaşmasında ise Sırbistan İtalya’yı 101-82 mağlup ederek oynadığı beş maçın tümünü kazandı ve lider olarak üst tura yükseldi

A Grubu’nda önceden çıkmayı garantileyen Fransa ile İsrail’den sonra üst tura çıkan diğer takımlar Polonya ile Finlandiya olurken son karşılaşmalarda Polonya Finlandiya’yı 78-65 yenerek grubu üçüncü sırada bitirdi. Rusya ise Bosna Hersek’i 81-61 mağlup etmesine rağmen iki takım da gruba veda etmiş oldular diğer maçta ise Fransa milli takımı İsrail’i 86-61 yenerek grubun lideri olarak bitirdi

C Grubu’nda Slovenya milli takımı Makedonya’yı 62-51 mağlup ederek sekiz puanla üst tura yükselirken rakibi ise turnuvaya veda ederken Gürcistan ise üst tura çıkmayı garantilemesine rağmen ev sahiplerinden Hırvatistan’ı 71-58 mağlup ederek grubu dördüncü sırada noktaladı ve üst tura yükseldi Yunanistan, turnuvaya veda eden Hollanda’yı 68-65 mağlup ederken namağlup olarak son on altı arasına kalmaya hak kazandı.

D Grubu’nda Letonya ev sahipliği yaptığı turnavada Estonya’yı 75-64 mağlup ederek sekiz puanla üst tura yükselirken rakibi ise elde ettiği dört mağlubiyetle şampiyonanın dışına itti Belçika ise Ukrayna’yı 79-71 yenerek turnuva dışında kaldı. Gruptan çıkmayı önceden garantileyen takımların karşılaşmasında Litvanya ise Çek Cumhuriyeti’ni uzatma periyodunda 85-81’lik skorla geçerek lider olarak grubunu bitirdi

Karşılaşmaların son ermesinin ardından gruplarda alınan sonuçlar oluşan puan durumu şu şekilde;

A Grubu Karşılaşmaları

Finlandiya 65-78 Polonya

Bosna Hersek 61-81 Rusya

İsrail 61-86 Fransa

1. Fransa 10 puan
2. İsrail 8 puan
3. Polonya 8 puan
4. Finlandiya 7 puan
5. Rusya 6 puan
6. Bosna Hersek 6 puan

B Grubu Karşılaşmaları

Sırbistan 101-82 İtalya

Almanya 76-77 İspanya

Türkiye 111-102 İzlanda

1. Sırbstan 10 puan
2. İtalya 8 puan
3. İspanya 8 puan
4. Türkiye 8 puan
5. Almanya 6 puan
6. İzlanda 5 puan

C Grubu Karşılaşmaları

Slovenya 62-51 Makedonya

Gürcistan 71-58 Hırvatistan

Yunanistan 68-65 Hollanda

1. Yunanistan 10 puan
2. Hırvatistan 8 puan
3. Slovenya 8 puan
4. Gürcistan 7 puan
5. Makedonya 6 puan
6. Hollanda 6 puan

D Grubu Karşılaşmaları

Ukrayna M. 71-79 Belçika M.

Letonya M. 75-64 Estonya M.

Çek Cumhuriyeti M. 81-85 Litvanya M.

1.  Litvanya M. 9 puan
2. Letonya M. 8 puan
3. Çek Cumhuriyeti M. 8 puan
4. Belçika M. 8 puan
5. Estonya M. 6 puan
6. Ukrayna M. 6 puan

İkinci tur karşılaşmaları

Şampiyonada 16 takımın mücadele edeceği ikinci tur karşılaşmaları bir günlük aranın ardından cumartesi günü start alacak

Fransa’nın Lille şehrindeki karşılaşmaların programı şu şekilde:

12 Eylül Cumartesi

13:00 Letonya-Slovenya

15:30 Yunanistan-Belçika

19:30 İspanya-Polonya

22:00 Fransa-Türkiye

13 Eylül Pazar

13:00 Hırvatistan-Çek Cumhuriyeti

15:30 Sırbistan-Finlandiya

19:30 İsrail-İtalya

22:00 Litvanya-Gürcistan

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.