Fenerbahçe ile Gökhan Gönül arasında yılan hikayesine dönen transfer ile ilgili Oda TV müthiş bir iddia ortaya koydu.

Fenerbahçe ile Gökhan Gönül arasında yılan hikayesine dönen transferden sızan detaylar ortalığı karıştıracak gibi gözüküyor. Odatv’nin yaptığı habere göre Gökhan Beşiktaş’la menajer Ahmet Bulut aracılığıyla imzaladığı protokoldeki tazminat maddesi sebebiyle Fenerbahçe’ye dönemiyor.

Gökhan Gönül 9 yıldır Fenerbahçe’de forma giyiyordu. Ancak attığı bu protokol imzası sonrasında Beşiktaş’a gitmek istememesi transferini yılan hikayesine döndürdü. Bu sezon Fenerbahçe ile sözleşmesi biten Gökhan’ın kulüpsüz kalacağı korkusuyla menajer Ahmet Bulut aracılığıyla Beşiktaş’la protokol imzaladı. Bu habere ulaşan Odatv’nin verdiği bilgiye göre protokolde şu maddeler yer alıyor:

1-Beşiktaş, Gökhan Gönül’e yıllık 1 milyon 750 bin avro garanti para verecek

2-Beşiktaş, Gönül’e imza parası olarak 2 milyon avro verecek

3-Bunun yanısıra maçbaşı 20 bin avro ödeyecek

4-Menajer Ahmet Bulut ve ortakları transferden 3 milyon avro alacak.

Bu maddelerin yanı sıra protokolde bir madde daha yer alıyor. O da protokolü bozan tarafın 3 milyon avro tazminat ödemesi.

Sezon sonu gelmesiyle beraber Fenerbahçe’de Gökhan Gönül’ün kulüpte kalması için harekete geçti. Gökhan Gönül bu kez Fenerbahçe’ye imza atmaya yaklaşırken, Beşiktaş’la imzaladığı protokoldeki tazminat maddesi Gökhan’a engel oldu. Fenerbahçe yönetimine önce “evet” diyen Gökhan, işte bu nedenle kulübe “bazı çekincelerim var, bana 3-4 gün müsaade edin” dedi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın Gökhan Gönül’e yönelik bazı söyler sarfetti. Yıldırım, “ne çekincesi? Seni tehdit mi ediyorlar” şeklinde sözlerinin altında Beşiktaş’ta imzalanan protokolde yer alan ve Gökhan Gönül’ü sıkıntıya sokan madde var. Gökhan’ın teminat olarak senet verdiği de bir diğer iddia.

Fenerbahçe yönetimi, Gökhan Gönül’ün bu madde nedeniyle tehdit edildiğini ve istese de Fenerbahçe’ye imza atamayacağını söyledi. Bu olaydan da menajer Ahmet Bulut’u sorumlu tutuyor. Sarı-Lacivertli kulüp ile görüşmeleri sürmesine rağmen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın, Gökhan Gönül transferini bitireceklerine yönelik açıklamalarının da yapılan protokoldeki maddeden kaynaklandığı düşünülüyor.

Önümüzdeki günler Gökhan Gönül’ün giyeceği formaya göre tartışmayı daha da alevlendirecek gibi.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.