Aylardır bu köşelerden seslenmeye çalıştık.
Gördüğümüzü, duyduğumuzu aktarmaya çalıştık, dilimiz döndüğünce yol göstermek istedik.

Bizler bunları yaparken Aziz’ci, Aykut’çu, Fenerbahçe düşmanı olduk, Konya’ya gönderildik. Oysa tek amacımız testi kırılmadan yol göstermekti ama maalesef olmadı ve maalesef dün akşam o testi kırıldı.

Peki dün akşama gelene kadar ne hatalar yapıldı, bu hataların yapılmasına kimler sebep oldu biraz ondan bahsedelim.

2018 Kongre döneminden tanıdığımız, adına fenomen denilen, parasını fazla verenin tetikçisi olan virüs, Sn. Ali Koç’un sosyal medyaya ne kadar önem verdiğini ve takip ettiğini çok iyi biliyordu.
İşte başkan tam da bu silahla vuruldu.

Sosyal medyayı çok etkin kullanan muhabir ve fenomenleri olan bir teknik direktör Sn. Ali Koç’un vizyonunda olmamasına rağmen kendisini sosyal medya gücü ile istediği koltuğa getirdi.

Yapılan bu büyük hata sadece şampiyonluğa mal olmakla kalmadı, 21 yıllık bir gelenek olan Kadıköy’deki büyük üstünlüğünde sonunu getirdi hemde göz göre göre.

Sezon başından beri takıma ne oynattığı belli olmayan, taktiksel bir planı olmayan, oyuncu transferleri ve kadro seçimlerinde enteresan fantezileri olan Kazım Ersun Yanal’da bu kadar ısrar edilmesi beklenen sona gelinmesine sebebi oldu.

Dünkü maçı yazmaya çalışıyorum ancak Fenerbahçe adına yazacak en ufak bir şey bulamıyorum.
Maç öncesi kadrolara baktığımızda her ne kadar kabullenmek istemesekte bu sonucun geleceğini futboldan biraz anlayan herkes görebiliyordu.

Camia olarak haftalardır hakem hataları ve TFF ile uğraşalım derken, hiç bir şey oynamadığımızı ve bu kadar iyi futbolculardan kurulu bir takımın sahada acemice dolaşıp ne yaptığını bilmez oyununu herkes görmezden geldi.

Yapılan onlarca transfer bazı oyuncuların ağzı ile kuş tutsa bile şans bulamaması, bazı oyuncuların hiçbir varlık gösteremese bile sürekli şans bulması ve en önemlisi Sn. başkanın T.D’ye hiç müdahale etmeyip izlemesinin doğurduğu sonuç bu oldu.

Peki demokratik ortamda yapılan kongrede 16.092 oy ile seçilen Sn. Ali Koç’un yanlışları yok muydu? Tabi ki vardı.
Keşke kongrede yaşanan o talihsiz söylemler ve hitaplar olmasaydı. Keşke başkan etrafındaki camianın ileri gelen kişileri sanılan şahısların kendisini nasıl doldurduğunu ve Sn. Aziz Yıldırım’a karşı nasıl düşmanlık yaratıldığını görebilseydi.

İşte ilk düğmeyi yanlış ilikleyerek başlarsanız devamı öyle geliyor maalesef.

Seçilen başkanın yönetim kurulunda maddi destekte bulunacak kimsenin olmaması ekipte futbol ortamında tecrübeli hemen hemen hiçbir isim bulunmaması başkanı maalesef tek başına savaşmak zorunda bıraktı. Buna yanlış sportif direktör seçimi, yanlış teknik direktör seçimleri de eklenince maalesef Sn. Ali Koç dün protokol tribününde yaşadığı olayları yaşadı.

Sn. başkan Comolli hatasından döndü ancak Beşiktaş maçı sonrası Kazım Ersun Yanal’ın teknik direktörsüz Fenerbahçe derbi kazandı şeklindeki alaycı ve Fenerbahçe başkanını hedef alan açıklamasından sonra orada teknik direktörün görevine son verecekti.

Eminim ki bu hareketi Koç Holding’de bir çalışanı yapmış olsaydı o anda işine son verirdi Sn. Ali Koç. Ancak orada bunu yapmadı ya da tribün tepkisinden çekinerek yapmadı.

Evet sosyal medya gerekli, çağın gerekliliği ancak bir kulüp Twitter’a göre oradan gelen tepkilere ve isteklere göre yönetilmez yönetilemez. Bunu da yaşananlar ile tecrübe etti Sn. başkan.

Artık olan oldu. Dün başkan başkan SATMAYIN BENİ dedi.

Bu çok önemliydi aslında. Umarım bu bir uyanış olur başkan için.

Lakin sizi satan ne kongre üyeleri, ne gerçek Fenerbahçe taraftarı olacak Sn. Başkan.

Sizi satarsa Twitter da Fenerbahçeli sandığınız dünkü mağlubiyet sonrası PP’larından Ali Koç resmini çıkartan, para ile çok kolay satın alınabilen ve şu an parayı fazla verene gitmeye hazır fenomenler satacak.

Sizi maalesef etrafınızda bulunan dost sandıklarınız, mutluluğu Fenerbahçe’de olmaktan ibaret olanlar satacak, kulüp içinde temizlemeniz gerekip temizlemediğiniz insanlar satarsa satacak.

Sn. Başkan yapmanız gereken çok basit şeyler var.

-Olağanüstü genel kurul ile tecrübeli bir YK.
-Ahlaklı, oyun planı olan, futbolcuların seveceği, mümkünse yabancı ve kariyerli bir teknik direktör.
– Eski ile kavga değil barış.
– En önemlisi sosyal medyadaki trollerin değil, gerçek taraftarın paylaşımlarını dikkate almak.

Bunlar hem sizi, hem Fenerbahçe’yi olası tehlikeden kurtaracaktır.

Aksi takdirde, aksi taktirdeyi söylemek istemiyorum, lakin dün siz söylediniz.

Bugüne kadar maalesef ciddiye almadığınız konular sizi çok zor duruma sokacak, çünkü şimdiye kadar geri ödemesiz, ya da sonsuz bir krediye rastlamadım.

Lütfen elinizdeki krediyi hem kendiniz, hem Fenerbahçe için doğru kullanın Sn. Başkan

Saygılarımla

1 YORUM

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.