Ana sayfa YAZAR2 Gerçek Taraftarın Sesine Kulak Verin Sn. BAŞKAN

Gerçek Taraftarın Sesine Kulak Verin Sn. BAŞKAN

PAYLAŞ

Selamlar büyük Fenerbahçe Ailesi,

Öncelikle bilinmesini istediğim bu yazının dünkü mağlubiyet ile en ufak bir ilgisi yoktur, sadece Fenerbahçe zarar görmesin diye içimizde tuttuğumuz duyguların artık bu nokta da dışa vurumudur.

Geçen yıl seçim yüzünden heba edilen sezonda 2. olmuş bir takım nasıl oldu da tarihinin en kötü dönemini yaşıyor.Gelin biraz bunu irdeleyelim.

Sn. Ali Koç tüm seçim çalışmaları boyunca tabiri caiz ise taraftara oynayarak yerine getiremeyeceği bir çok taahhütte bulundu. Bunları zaten aşağı yukarı hepimiz biliyoruz ancak kısaca üzerinden geçelim.

Yaklaşık 18 ay kerameti kendinden menkul Mr. Comolli ile birçok çalışma yapmıştı 100 kişilik oyuncu havuzu vardı. Gördük ki o havuzdan çıka çıka Slimani, Frey, Reyes, Benzia gibi başkanın elit dediği ancak kadro dışı bırakılan 1.lig takımlarında bile kendine yer bulamayacak süper yetenekler çıktı.

Başta Barcelona olamak üzere birçok kulüp ile yapılan oyuncu transferini anlaşması da yine boş çıktı.

Bunların hepsi olabilecek aksaklıklar normal karşılanabilir, Ersun Yanal konusu gündeme her geldiğinde ben Ersun hoca ile görüşmedim, görüşmeyi şimdi de düşünmüyorum, gelecekte de görüşmeyi düşünmüyorum siz benim hayal ettiğim Fenerbahçe yi anlamamışsınız demişti.

Ancak en acısı 3 Temmuz davası ile ilgili son bir şans isteyen, hatta futbol takımını sen yönet ben dava ile ilgileneyim diyen Sn Aziz Yıldırım’a size araba çarpsa bu davayı takip edecek kimse yok mu, bu dava bizimde davamız demişti.Ancak halen görülmekte olan davaya sahip çıkan kimse olmadığı davada tutuklu yargılananlar birer birer salıveriliyor maalesef. Kongre nin son günü listemizde yok yalan söylüyorsunuz dediği Sn.Sina Afra tam da 3 Temmuz günü sanki can acıtırcasına kulübe girdi.

Özetle Sn. Başkan seçim öncesi ne taahhüt etti ise tam tersini yapmaya devam ediyor.Bir lafı vardı hala kulaklarımda birimiz yalan söylüyor demişti Sn Aziz Yıldırım’a. Şimdi kimin söylediğinin yalan kimin söylediğinin doğru olduğu gün gibi meydana çıkıyor.

Fenerbahçe SK twitter fenomenlerinin hoca kovup, hoca getirdiği bir kulüp haline geldi, daha acısını söyleyebilirim Fenerbahçe Kongre üyelerinin sosyal medya hesapları takip edilip tweet sildirildiği bir hal aldı maalesef bu camia.

Bu kulübü kim yönetiyor twitter fenomenleri mi? Fenerbahçe SK sosyal medya departmanı mı? Başkan ve yönetim kurulu mu hiç belli değil.

Sn Ali KOÇ iyi bir Fenerbahçeli olabilir, her Fenerbahçeli iyi Fenerbahçeli’dir. İlk yılında başarısız da olabilir buna da tamam.Ancak Fenerbahçe başkanı söylediğinin arkasında durur, verdiği sözlerini tutar, yanlış varsa müdahale eder ancak bunların hiçbirini göremiyorum maalesef.

Sezona taraftar baskısı ile Aykut Kocaman’ı gönderip, Philip Cocu ile başlamak, Koeman ile devam etmek ve twitter  paylaşımları ve baskısı ile Ersun Yanal’ı hoca olarak getirmek. Kimse bu hocalara kızmasın hepsinin kariyeri belli idi.Özellikle Ersun Yanal’ın Fenerbahçe haricindeki kariyeri tam bir facia idi ama bunu göremedi başkan. Belki de gördü ama biraz ağır olacak biliyorum, taraftara oynadığı için buna da teslim oldu.

Sevgili Başkan.

Dirar, Atıf, Volkan’ın kadro dışı kalması sizi kurtaramadı, hain ilan edilen antrenörlerde olmadı, Cocu-Koeman da olmadı.Görünen o ki yeni hedef Ersun hoca ama eminim ki buda çözüm olmayacak ve YK’nızı değiştirmeye gideceksiniz. Aslında en son yapacağınızı en başta yapsaydınız bugün 112 yıllık camia bu duruma düşmeyecekti.

Sevgili başkan yanlışlarla başladığınız yolda her geçen gün yeni yanlışlarla devam ediyorsunuz.

Bazıları Sn.Ali KOÇ başkanın kredisi sonsuz diyordu.Siz büyük bir holding yöneticisisiniz çok iyi bilirsiniz her kredinin limiti vardır, hiçbir kredi geri ödemesiz değildir. Dolayısı ile yaklaşık 9 aylık başkanlığınız süresince bütün limitleri tükettiniz.

Size akıl vermek haddimize değil ama sizden gerçek Fenerbahçe taraftarının beklediği tek şey artık sosyal medya ile ve YK’da sizi yanlış yönlendiren insanlarla değil kendi hür iradeniz ile yönetin bu kulübü. 16.092 oy almış bir başkan olarak Olağan Üstü Genel Kurula gidin ben eminim ki karşınıza kimse aday çıkmayacaktır.Çıkabilecek tek aday aylardır çalışmalar yapan Sn.Sadettin Saran olabilir o zaman emin olun ki 16.092 oydan çok daha fazlasını alırsınız.

Bir kez olsun iç sesinize, derdi sadece Fenerbahçe olanlara kulak verin. Yoksa iş işten geçmiş olacak Sn Başkan.

112 yıllık camia bu yıl yaşadıklarını hiç yaşamadı ancak bu yönetim tarzı ile devam ederseniz önümüzdeki yıl bu yıldan daha felaket olacak.

Bunu size saldırı olarak değil Fenerbahçe’nin ve sizin iyiliğini isteyen, Fenerbahçe için var olmuş bir taraftarın naçizane uyarısı olarak kabul edin lütfen.

Biz Fener Ol maya devam edeceğiz, ancak sizde Fenerbahçe’ye layık olmaya çalışın.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.