Fenerbahçe atletizm şubesi 2019 Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonası Portekiz’in Albufeira şehrinde gerçekleştirildi.

Geride kalan yılın şampiyonu olan Fenerbahçe Genç Kadın Atletizm Takımı bu sene de Avrupa Şampiyonu olarak başarıyı tekrarladı. Fenerbahçe Genç Kadın Takımı şampiyonada 23 puanla ilk basamağı alarak, Fransız ekiplerinden Clermont takımı ise Fenerbahçe Genç Kadın takımının ardından 69 puanla 2., Fransız Clermont takımının ardından Danimarka takımlarından Sparta ise 77 puanla 3. basamağı aldı.

FENERBAHÇELİ KADIN ATLETLERDEN BAŞARI

Fenerbahçe atletizm şubesinin sarı-lacivertli atletlerinden Emine Akbingöl’de yarışta 4270 metrelik parkuru 15.07 ile aldığı derecesiyle yarışı tamamlayarak ferdi kategoride Fenerbahçe ve Türk bayrağını göndere çekti ve kürsünün ilk basamağında kendine yer buldu.

4270 metrelik parkurun yarışılmasının ardından gerçekleştirilen törenlerde ilk sırada yer alan Emine Akbingöl ile Fenerbahçe Genç Kız Takımı altın madalyalarını alarak Fenerbahçe’ye yeni madalyalar kazandırdı.

Fenerbahçe atletizm şubesi Genç Erkek takımı bir önceki yıl üçüncü oldu. Fenerbahçe Genç Erkek Takımı ise bu sene şampiyonada aldığı 69 puanla 4. basamakta yer aldı.

Fenerbahçe atletizm şubesi genç erkek atletlerinden Ayetullah Aslanhan ise 6090 metrelik parkurunda yarışta elde ettiği 19.06 ile aldığı derecesiyle ilk sıradaki 18.52’lık derecesiyle olan Portekizli Edward Pingua’dan bir basamak sonra kürsüde yer alarak gümüş madalyanın sahibi oldu. 6090 metrelik yarışta bir başka Türk atlet Ömer amaçtan 19.34 ile aldığı derecesiyle 3. basamakta yer aldı. Fenerbahçe atletizm şubesi genç erkek sporcularından Ayetullah Aslanhan madalyasını düzenlenen törenle alarak Fenerbahçe’ye yeni madalyalar kazandırdı.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.