Fenerbahçe, Genel sekreteri Mahmut Uslu ertelenen derbiye ve Galatasaray’ın derbiyi 28 Nisan’da oynama ısrarıyla alakalı açıklamalar yaptı.

Galatasaray ve Fenerbahçe arasında geçtiğimiz pazar günü oynanması gereken derbi karşılaşması terör saldırısı ihbarı sebebiyle ileri bir tarihte oynanması kararına bağlanmıştı. Türkiye Futbol Federasyonu henüz karşılaşmanın ne zaman oynanacağı ile ilgili bir kararını açıklamadı. Sarı-Kırmızılı cephe avantaj için 28 Nisan’da oynanması konusunda TFF’ye baskı yapıyor.

FENERBAHÇE, TRABZONSPOR DEPLASMANINDA

G.Saray’ın 28 Nisan’da oynamak istemesinin altında başka sebepler yatıyor. Bunlardan en önemliside biri hem masa başında Fenerbahçe’ye kaybetmemek hem de o tarihten 3 gün önce Sarı-Lacivertli kafilenin Trabzonspor deplasmanına çıkacak olması. Bu gelişmelerden sonra Fenerbahçe cephesi bu konuda ne düşünüyor? Sarı-Lacivertlilerin Genel Sekreteri Mahmut Uslu bu konuyla ilgili olarak net konuştu.

SON SÖZÜMÜZÜ SÖYLEMEDİK

Uslu: Galatasaray elbette istediği bir tarihi söyleyebilir bu derbinin bir ayağında da onlar var onların sahasındaki mücadele ertelendi sonuçta ancak bizde en kısa sürede yönetim kurulu üyeleri ile teknik heyetle bir araya gelecek bu durum değerlendirmesi yapacağız takvimimize uygun bir tarihi belirleyip Federasyona bildireceğiz. Kararı Futbol Federasyonu verecek dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.