Şike Kumpas Davası’nda 8. Duruşma haftası

Volkan Demirel, Canlı Yayın’da özür diledi

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında takas gerçekleşiyor

Fenerbahçe’de Ferreyra harekatı

Formula 1 Avusturya GP Yarışı Canlı İzle 9 Temmuz 2017

F1, GÜNDEM 9 Temmuz 2017

Formula 1 2017 Şampiyonasın da takvimin 9. yarışı olan Avusturya GP öncesinde gerçekleştirilen ilk antrenman seansın da Mercedes pilotu Lewis Hamilton ilk cepte yer aldı.

Son olarak Azerbaycan GP sonunda şampiyona lideri Sebastian Vettel’le temas yaşayan ve şampiyonada Vettel’in 14 puan arkasına düşen Britanyalı pilot Lewis Hamilton Avusturya da seansın orta noktalarında yumuşak hamurlu lastiklerle üst üste attığı başarılı turların ardından seansı 1:05.975’lik derecesiyle ilk cepte bitirdi.

Avusturya GP ikinci cepte ise Bakü’de ikinci sırada yarışa devam ederken motor sorunuyla yarış dışı kalan Max Verstappen yer aldı. Genç pilot Max Verstappen son denemesinde pistin en hızlı ilk sektör zamanını ele geçirmesine karşın attığı spinle Hamilton’ın 0.19 saniye arkasında ikinci sıraya razı oldu.

Ardından ise Valtteri Bottas takım arkadaşının 0.37 saniye gerisinde seansı 3. sırada tamamladı.

Bu seansta birçok pilotun spin atması ve özellikle 1. virajda pist dışına çıkmaları dikkat çekti. Verstappen’in spin atıp çakıl havuzunu da geçerek duvara temas etmesine ramak kaldığı an seansın en heyecan verici anlarından biriydi. Tam o sırada yumuşak hamurlu lastiklerle turlayan Hollandalı pilot spin sonrasında sağ arka lastiğine hasar vermekten kaçamadı.

Tüm yarışların antrenman turlarını, sıralama turlarını ve yarışlar f1 izle dan seyredebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.