Dün akşam Fenerbahçe sezonun ilk ciddi deplasman sınavı için Alanya da idi. Sezona 3 maçta 3 galibiyet ile başlayan Alanyaspor karşısına çıkan kadroyu görünce biraz tedirgin ancak umutluydum. Nitekim maç iki takımın dengeli oyunu ile başladı ancak teknik direktörü olan takım maçı kazanmayı bildi.

Alanyaspor Fenerbahçe yi çok iyi çözmüş.Hızlı adamlarını Fenerbahçe defansına sokarak sonuca gitmeyi çok kolay başardı. Fenerbahçe nin ise maalesef Alanyaspor a karşı aldığı herhangi bir tedbiri olmamakla birlikte, organize olarak uyguladığı bir oyun kurgusu maalesef yoktu.

Maçın başından itibaren topla kendi ceza sahasında oynayan ve bolca yan ve kaleciye pas yapan Fenerbahçe’nin yapılacak hatalardan gol yiyeceği çok belli idi. Nitekim de öyle oldu. Altay kendine güveni geldiğinde ve büyük takım tecrübesi kazandığında Fenerbahçe nin uzun yıllar kalesini koruyabilecek yetenekte.Ancak tedirginliği ve hata yapma korkusu hatalı goller yemesine sebep oluyor.Tabiki bununla birlikte önünde orijinal mevkisi stoper olan oyuncu olmadığından işi daha da zorlaşıyor.

Sn Ersun Yanal kendi transfer ettirdiği Sadık, Serdar, A.Rami yi neden yanında oturttu bunu sadece kendisi biliyor.

Hoca kendi dünyasında bir şeyler yapmaya çalışıyor fakat sanırım bunu çözebilen yine sadece kendisi.Görünen o ki oyuncular da hocanın ne yapmak istendiğini kavrayamamış çünkü dün sahada ne yaptığını bilen yok gibi idi.

Futbolcu kalitesi ile sahadaki oyun birbirine çok tezat bir halde dün Emre de sahada olmayınca takım sudan çıkmış balık gibi idi.Görünen o ki bu sezon Fenerbahçe’nin lideri de, teknik direktörü de Emre olacak ve korkarım Emre’nin olmadığı özellikle deplasman maçlarının büyük çoğunluğu dün akşamki gibi geçecek.

Ersun Yanal kahraman olmak için bir fantezi denedi, daha doğrusu gündem olmak adına bir kumar oynadı ama tutmadı. Skor 3-1 iken tek orijinal stoper Zanka’yı oyundan alıp şu an takımın en zayıf halkası Alper ile oyunu çevirmeye çalışmanın hiçbir akılcı tarafı yoktu.Ancak bu hamle tesadüfen tutsaydı, Alper ile maç kazanılsaydı herkes bugün Ersun hoca yı konuşuyordu ama olmadı. Sezon başından beri bahsettiğimiz konu hep aynı konuydu bu kadro çok geniş bir kadro ve Sn.Ersun Yanal’ın kendi kurduğu kadro. Ancak bu tür akıl oyunları, enteresan fanteziler bir sezonun daha kaçmasına sebep olacak. Umarım bizlerin gördüklerini Sn.Başkan ve YK da görüyordur ve gereken uyarıyı, yada değişikliği yapıp bu kadronun bu yılda şampiyonluğu kaçırmasına engel olacaklardır.Aksi takdirde ziller herkes için çalacak ve bunu bütün camia gibi Sn.Ali Koç ta biliyor.

Özetle kaybedilen bir maç, her maç kazanılamayacak tabiki. Mağlubiyetler de olacak, ama takımla bu kadar oynamak ve garip işler yapmak insanı üzen konu.

Maçın kısa özeti ise şu; İki takımın mücadelesini izledik Teknik Direktörü olan maçı kazandı.

Tüm bunlara rağmen bu kadro bu ligi kazanacak güç ve kalitede. Bizlere düşen takıma inanmak, desteklemek.Yönetime düşen de bazı kulakları çekmek.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.