Geride bırakılan sezonda Fenerbahçe taraftarının yoğun tepkisini maruz kalan ve kiralık olarak Katar ardından İngiltere’ye giden Emenike Fenerbahçe’ye geri dönüyor. Kendisine özeleştiri yapıp hatalarını gördüğünü ifade eden Nijeryalı futbolcu, “Bu kulübe bir borcum var ve ödeyeceğim” dedi.

Fenerbahçe’de Emenike’nin takıma dönüp dönmeyeceği merak edilirken Emenike’nin oldukça istekli olduğu görülüyor. Geçen sezona Katar’ın Al Ain takımında başlayıp İngiltere’nin West Ham takımında sezonu bitiren Emenike ile söyleşide bulunduk.

İşte Nijeryalı futbolcunun sözleri:

West Ham benim için önemli bir deneyim oldu. İngiltere’de çok şeyler öğrendim ve Fenerbahçe’ye kendi isteğimle geri dönmüştüm. Kötü dönemler geçirdim. Şuan özeleştiri yapınca bazı hatalar yaptığımı farkediyorum.

BU SEZON FARKLI OLACAK

– Fenerbahçe’nin bu yıl sürpriz transferi olmak istiyorum. Aslında benden kimse şu an çok şey beklemiyor fakat farklı bir şekilde geri döneceğim.

– Taraftar ile yaşadığım sorunları unuttum umarım onlar da unutcak ve beni yeniden kabullenecekler. Onlara borcum olduğunu düşünüyorum.

FENERBAHÇE’YE BORCUMU ÖDEYECEĞİM

– Başkanımız ile konuştum kendisi bana değerli olduğumu yeniden hissettirdiği için teşekkür ediyorum bende borcumu ödeme zamanının geldiğini düşünüyorum.

Fenerbahçe’nin değerini ayrıldığınız zaman daha iyi anlıyorsunuz burada ortam harika… Avrupa kulüplerinde bile böyle bir ortam bulabilmek mümkün değil…

ÇİN’E RET

Fenerbahçe yönetimi, Çin’den Emenike’ye gelen teklife ret yanıtı verdi. Yıldız oyuncunun değerinin altında bir teklifi kabul etmeyeceğini yakın çevresine anlatan Başkan Aziz Yıldırım eğer 15 milyon Euro gibi bir teklif gelirse Emenike’yi satmayı düşünebileceklerini ifade etti. Yıldırım, Nijeryalı golcünün bedelinin en az 15 milyon Euro olduğunun da altını çizdi.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.