Bulgaristan’da gerçekleştirilen U23 Dünya Kürek Şampiyonası’nda Fenerbahçe kürek takımı sporcuları milli formayla büyük başarılar kazandılar.

Fenerbahçeli kürekçilerden Fatih Ünsal ve Mert Kaan Kartal’dan oluşan hafif kilo iki tek ekibi Dünya ikincisi olurken öte yandan Fatih Ünsal-Mert Kaan Kartal ikilisi iki tek A finalinde 6 dakika 54 saniye 49 saliselik derecesiyle İtalya takımının 1.35 saniye gibi az bir farkla arkasında bitiren ve ikincilik elde ederek gümüş madalya kazanarak gururumuz oldular. İngiltere, Yunanistan, Amerika Birleşik Devletleri ve Hollanda gibi dünya küreğinin lokomotif ülkelerini geride bırakan Fenerbahçeli kürekçiler Türk kürek tarihinde bir ilki gerçekleştirdi ve tarih yazdılar.

Fenerbahçeli sporculardan Erencan Aslan, Yiğit Arın, Doğuş Köker ve Sarp Sümer ile milli sporcu Cengizhan Sungurlu’nun yer aldığı 4 tek dümencili takım ise A finalde Dünya dördüncüsü oldu. Yarışta sırasıyla İtalya Yeni Zellanda ve Almanya ilk üç sırayı aldı 4 tek dümencili ekibi 6 dakika 27 saniye 71 saliselik farkla Almanya’ndan sonra madalyayı saniyenin yüzde 47’si ile kaçırdı.

Öte yandan geçtiğimiz senede Hollanda’nın Amsterdam kentinden düzenlenen Dünya Büyükler Kürek Şampiyonası’nda hafif kilo 8 tek ekibindeki Fenerbahçeli kürekçilerimiz Dogşah Bölük, Mert Kaan Kartal ve Engin Özkan LM8+ Final yarışında Dünya 3.’lüğü elde etmişlerdi.

kurekfbtakimi1 kurekfbtakimi2 kurekfbtakimi3 kurekfbtakimi5

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.