Ana sayfa DİĞER BRANŞLAR Fenerbahçeli boksör yarı finalde

Fenerbahçeli boksör yarı finalde

PAYLAŞ

Fenerbahçe Spor Kulübü boks şubesi sporcusu Almanya’da yarı finale kalma başarısı gösterdi.

Sarı-lacivertli kulübümüzün boks şubesi sporcusu Mehmet Nadir Ünal, Almanya’da düzenlenen maçların tamamında galip gelerek yarı finale kalmaya hak kazandı.

FENERBAHÇE BOKSTA YARI FİNALDE

Fenerbahçe Spor Kulübü boks şubesi boksörü Mehmet Nadir Ünal, dünyanın bir çok yerinden katılan önemli boksörlerin boy göstediği Almanya’nın en önemli Amatör Boks Ligi olan Bundesliga’da ringe çıktığı 5 müsabakanın tümünde karşı karşıya geldiği önemli boksörleri alt ederek bu kulvarda Fenerbahçe adına yarı finale çıkma başarısı gösteren sporcu oldu.

81 kilogramda Mehmet Nadir Ünal, Almanya’nın en önemli Amatör Boks Ligi olan Bundesliga’da ringe çıktığı 5 müsabakada rakiplerinin tümünü mağlup etme başarısı göstererek hem kulübümüzü hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil etti.

HEDEF 2020 TOKYO OLİMPİYAT OYUNLARI

Fenerbahçe Spor Kulübü boks şubesi sporcusu Mehmet Nadir Ünal’ın hedefi 2020’de düzenlenecek Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda kürsünün ilk basamağında yer alarak altın madalyayı temsil ettiği kulübü Fenerbahçe Spor Kulübü ve ülkesi Türkiye’ye getirmek olan Fenerbahçe Spor Kulübü boks şubesi boksörü Mehmet Nadir Ünal, yeni yılda gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası’nda da ringe çıktığı müsabakalarda rakiplerini teker teker nakavt ederek şampiyonluğa ulaşan boksör oldu.

1.81 cm boyunda olan Mehmet Nadir Ünal, 1993 doğumlu ve 26 yaşındadır. Mehmet Nadir Ünal, Fenerbahçe Spor Kulübünde spor hayatına devam eden ve hafif ağır sıklette mücadele eden sporcudur. 2016 Yaz Olimpiyatları’nda Kübalı Julio Cesar La Cruz’a 3-0 ile kaybetti.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.