Ana sayfa DİĞER BRANŞLAR Fenerbahçeli boksör sıklet değiştiriyor

Fenerbahçeli boksör sıklet değiştiriyor

PAYLAŞ

Fenerbahçe Spor Kulübü boks şubesi boksörlerinden Şennur Demir fazla kilolarını vererek sıklet değiştireceğini ifade etti.

Sarı-lacivertli kulübün boksörü Şennur Demir’in 81 kiloda kariyerinde Dünya ikinciliği ve Avrupa üçüncülükleri yer alıyor. Şimdi hedefi ise 75 kiloya düşmek.

AMACI TOKYO OLİMPİYATLARINDA YER ALMAK

Fenerbahçe Spor Kulübü boks şubesi sporcularından Şennur Demir’in hedefi kilo olarak 75’e inip 2020’de düzenlenecek olan Tokyo Olimpiyatlarında yarışmak istiyor. 81 kilodan 75 kiloya inmenin çok zor olduğunun altını çizen Demir, sarı-lacivertli kulüpte olduğunu imkanların ve hocaların iyi olduğunu ve kendisine olan desteğin olduğunu ifade ederek kendisi için koyduğu hedefe ulaşabileceğini belirtti. Ayrıca kilo verirkende güç açısından kayıp yaşamak istemediğini belirtirken belirtli kilo aralıklarıyla zayıflaması gerektiğini de ekledi. Hedefi ise önümüzdeki Ekim ayına kadar 75 kiloya düşmek.

ALTIN MADALYA VE OLİMPİYAT GÖRMEK İSTİYOR

Kariyerinde altın madalya kazanmak ve olimpiyatlara katılma hayali kuran Fenerbahçeli kadın boksör, olimpiyatlarda 75 kiloda ringe çıkacağım, şu anda bulunduğum sıklet 81 kilo ama bu sıklet olimpiyatlarda yer almıyor. Bu nedenle o kiloya düşmeliyim. Olimpiyata katılıp madalya kazanmam gerekiyor. Daha önce Dünya ve Avrupa’da madalyalar kazanmayı başardım. Eğer kilo verip olimpiyatlara da katılabilirsem milletim ve kendi adıma gurur duyacağım bu şekilde kendime moral veriyorum. Olimpiyatlar bir sporcunun görüp görebileceği en üst turnuvadır. Şimdiye kadar olimpiyata gidebilen bir boksör bulunmuyor. Ben ise kilo verip olimpiyata katılarak ülkemize madalya kazandırmak ve İstiklal Marşını okutmak istiyorum dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE TANIŞMA ANI

Türkiye Cumhuriyeti Başkan’ı Erdoğan’ın kendisini Ankara’ya davet etmesiyle birlikte resepsiyona katıldığını ifade eden boksör Demir, sporcu kişiliğimden dolayı rahatımdır. Resepsiyonda bulunan herkes çok sıkı giyinmiş haldelerdi ben eşofmanlarımla gittim oraya. Resepsiyonda bir yerde beklemekteydim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beni gördükten sonra yanına çağırdı. Bana sporcu musun diye sordu. Boks yapıyorum diye cevap verdim. Bu şekilde bir konuşma yaptık. Kendisine resepsiyonda vermek üzere eldiven getirmiştim fakat güvenlik nedeniyle içeri alınmadı. Kendisi eldivenleri öğrenince istedi. Onun üzerine eldivenleri ile birlikte şampiyonla fotoğraf çektireyim şeklinde konuştu. Bu şekilde bir anı oldu kendisiyle benim için çok güzeldi.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.