Galatasaray 20. lig şampiyonluğunun ardından sözde 4. yıldız anısına özel bir tişört yaptırıp GS Store mağazalarından satışa sundu.

Üzerinde Hayaller 4. yıldız, gerçekler Galatasaray yazan tişörtte desen olarak kafes içinde bir kanarya ile yıldız figürleri yer aldı fakat Galatasaray’ın çıkardığı tişörtte kafeste kanarya figürünü taşıyan yıldızlardan 4.sünün üzerinde delik olması nedeniyle Fenerbahçeliler tarafından büyük tepkiye neden oldu.

Tasarımda sözde iğne ile patlatılmış gibi görünen yıldızın Fenerbahçe’nin 4 Nisan’da Trabzon’da uğradığı silahlı saldırıya gönderme olduğunu iddia edildi ve suç duyurunda bulundular.

Fenerbahçe Republic dün twitter hesabından bu olayla ilgili ( #alcakgsstore ) hashtag çalışması başlattı ve kısa sürede Türkiye gündeminde 1. sıraya oturdu. Taraftarlarımız saatlerce bu konu üzerine tweetler attı ve olaya ağır bir şekilde tepki gösterildi.

Fenerbahçeli Avukatlar (FEBAV) suç duyurusu yaptı

Fenerbahçeli Avukatlar (FEBAV) harekete geçti ve hem GS Store hem de tişörtü tasarlayan kişi hakkında suç duyurusunda bulundular.

Mahmut Uslu konuyla ilgili konuştu

Yöneltilen soru üzerine imalı ifadeler kullanarak şu açıklamaları yaptı;

Şimdiye kadar özellikle son 3 günde ortalama 2 bin kombine satıldı bilet fiyatlarını kombinelerden dolayı yukarı çekmek zorunda kaldık son zamanlarda kendi işimize bakıyoruz ciddi transferlerle uğraşıyoruz ve hiçbir yardım almadan yaptık bu transferleri bir bakıyorsunuz Beşiktaş’ın başkanı bir bakıyorsunuz Galatasaray’ın hocası konuşuyor bu tür şeyleri yapmak ve hatırlatmak yanlış kim bu aklı fikri verdiyse bunlar yanlış şeyler kurşunlama olayının peşini bırakmış değiliz şampiyonluğu nasıl kaybettiğimizi herkes biliyor puan durumu ve yükselişimiz belliydi Galatasaray bu konuyla ilgili (tişört) gereken araştırmayı yapmalıdır ben daha ağır konuşurum ama gerek yok diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan suç duyurusuna ait belgeler

gsstorebelge2161561

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gsstorebelge7777

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.