Fenerbahçe Atletizm şubesi bugün İstanbul’da gerçekleştirilen Turkcell Türkiye Büyükler, 20 Yaş Altı Salon Atletizm Şampiyonası’nda ilk gün tamamlandı.

Büyükler ve 20 Yaş Altı Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nın daha önce 2-3 Şubat tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirileceği duyurulan şampiyonaya bugün start verildi. Türkiye Atletizm Federasyonu’ndan yapılan bilgilendirmede yapılacak organizasyonun, İstanbul Ataköy Atletizm Salonu’nda düzenleneceği açıklandı. Bu şampiyonaya Turkcell’in sponsorluğunda 46 branşta 700’e yakın atlet ter döktü. Bu organizasyonda başarılı olan sporcular için 10 Şubat Pazar günü düzenlenecek 20 Yaş Altı Balkan Salon Şampiyonası ile birlikte 16 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilecek Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda milli takım kadrosuna seçilme önemi taşıdığı biliniyor.

Fenerbahçeli atletlerden Esra Yılmaz, bugün yapılan 20 Yaş Altı Kadınlar üç adım atlama müsabakasını rekorla kazanmayı başardı. Fenerbahçe atletizm şubesi sporcusu Esra Yılmaz, geçen ay 26 Ocak’ta kırdığı 12.94’lük derecesini 20 yaş altı Türkiye salon rekorunu 13.13’e çıkarmayı başardı ve altın madalyanın sahibi olan Fenerbahçeli sporcu oldu. Ayrıca 2000 doğumlu Fenerbahçeli genç atlet kendi yaş grubunda Avrupa Salon listesinde ikinci durumda yer alıyor.

REKORUNU GELİŞTİRDİ

Bugün gerçekleştirilen 20 Yaş Altı Erkekler 60 metre yarışmak için piste çıkan Fenerbahçe atletizm şubesi sporcusu Umut Uysal ise daha önce kendisine ait olan U18 salon rekorunu yenilemeyi başardı. Diğer yandan 17 yaşındaki Uysal geride kalan yılda elde ettiği 6.87’lik rekorluk derecesini 6.83’e indirerek şampiyon olmayı başaran Fenerbahçe şubesi atletizm sporcusu oldu.

Öte yandan Fenerbahçe şubesi atletizm şubesi sporcusu Mizgin Ay ise gençler 60 metre yarışı finalindeki 7.38’lik derecesiyle kendisine ait olan dereceyi Türkiye rekorunu egale ederek yarışı kazanmayı başardı.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.