Ana sayfa DİĞER BRANŞLAR Fenerbahçeli atletler Balkan Şampiyonası’nda

Fenerbahçeli atletler Balkan Şampiyonası’nda

PAYLAŞ

Fenerbahçe Spor Kulübü atletizm şubesi atletleri Balkan Şampiyonası’nda madalyalar kazanarak şampiyonaya damga vurdu.

Balkan U20 Salon Atletizm Şampiyonası bu yıl ülkemizin ev sahipliğinde üçüncüsü düzenlendi. Fenerbahçe Spor Kulübü atletizm şubesi atletleri milli forma altında boy gösterirken, atletlerimiz şampiyona sonunda 6 altın, 2 gümüş, 3 bronz madalya kazanarak ülkemizin ve kulübümüzü kürsüde temsil etti.

FENERBAHÇELİ ATLETLER TARİH YAZDI

Balkan U20 Salon Atletizm Şampiyonası bu yıl ülkemizin ev sahipliğinde İstanbul Ataköy Atletizm Salonu’nda düzenlendi. Şampiyonaya 16 ülkeden 212 atlet geldi. Düzenlenen şampiyonada ülkemiz adına, kadınlarda 6 altın ve 1 gümüş madalyayla birinci olurken, erkek atletizm de ise 2 altın, 2 gümüş ve 7 bronz madalya ile ikinci basamakta kürsüde yer aldı. Millilerimiz genel sıralamada da toplamda 8 altın, 3 gümüş, 7 bronz olmak üzere toplam 18 madalyayla ülkemizde düzenlenen şampiyonada zirvede olmayı başardı.

Ay-yıldızlı atletlerden erkeklerde 3000 metrede yarışan Ayetullah Aslanhan ile gülle atmada yarışan milli sporcumuz Alperen Karahan Balkan Şampiyonu olmayı başardılar. Ayrıca 400 metrede yarışan Berke Akçam ikincilik elde ederken, 60 metrede yarışan Umut Uysal ile üç adım atlamada yarışan milli sporcumuz Batuhan Çakır ile yüksek atlamada yarışan Bedirhan Alpağu üçüncülük kazanmayı başardı.

Ay-yıldızlı atletlerden kadınlarda 1500 metrede yarışan milli sporcumuz İnci Kalkan ile yüksek atlamada yarışan milli atletimiz Rümeysa Ökdem ve gülle atmada Pınar Akyol ile sırıkla yüksek atlamada yarışan milli sporcumuz Mensure Tutku Yılmaz altın madalya almayı başardı. Öte yandan 60 metre engellide yarışan milli atletimiz Nefise Karatay 2. basamakta kürsüye çıktı.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.