Fenerbahçe, bugün resmi instagram hesabından açıklama yapan Gökhan Gönül’e cevap olarak internet sitesinden bir takım sorular yöneltti.

Fenerbahçe: Son günlerde spor kamuoyunu yoğun bir şekilde meşgul eden ve tarafımızdan son sözün söylenmiş olmasına rağmen hali hazırda tartışmaya açık olan ve yaptığımız gözlemlerimiz doğrultusunda da malesef manipüle edildiğine şahit olduğumuz Gökhan Gönül konusunda tarafımızca açıklama yapma gerekliliği doğurmuştur.

İlk önce belirtmek isteriz ki, Gökhan Gönül ile ilgili nihai düşüncemizi 10 Haziran 2016 Cuma yaptığımız resmi açıklama ile kamuoyuyla paylaşılmıştır.

10 Haziran 2016’dan sonraki günlerde, Gökhan Gönül başta Futbol Takımımızın profesyonelleri olmak üzere yöneticilerimize ulaşarak kulübümüzle anlaşma isteğini açık bir şekilde beyan etmiştir.

Gökhan ile yapılan görüşmelerde ise kariyerine kulübümüzde devam etmek istediğini ve menajeri Ahmet Bulut’un kendisini yanlış yönlendirdiğini bununla beraber Bulut ile arasında herhangi bir menajerlik sözleşmesi bulunmadığını ve Fenerbahçe’ye dönüşüne müsaade edildiği takdirde boş sözleşmeye bile imza atacağını Asbaşkanımız Sayın Ali Yıldırım’a iletmiştir.

Kulübümüz ise kendisinin Fenerbahçe camiasından ve yönetim kurulumuzdan özür dileyerek Fenerbahçe ile daha önce kendisi ile konuştuğumuz şartlarda yeniden anlaşabileceğini futbolcuya söylenmiş hatta hali hazırdaki transfer çalışmalarını dondurarak yine Gökhan Gönül’ü beklemenmeye başlanmıştır. Fakat Gökhan Gönül’den bu noktadan sonra bir gelişme sağlanamamış ve talep ettiğimiz özür metni bir türlü futbolcu tarafından yayınlanmamış ve bahse konu sözleşmeyi imzalamak için halletmesi gereken konular olduğu bahenesiyle 3-4 gün süre istemiştir.

Gökhan Gönül’ün bugün şahsi sosyal medya hesaplarından yayınlanan mesajında bir takım imalarla kulübümüze suçlamalar ithaf etmektedir. Biz 10 Haziran 2016 günü yaptığımız açıklama çerçevesinde “Kol kırılır, yen içinde kalır” sözüne sadık kalarak tüm iyi niyet ve temennilerini ifade eden kulübümüzü töhmet altında bırakmaya çalışan bahse konu futbolcu aşağıdaki soruların yegane muhattabıdır:

1-      10 Haziran 2016 Cuma günü yaptığımız açıklamanın ardından, kulübümüzle tekrar irtibat kuran kişi Gökhan Gönül değil midir?

2-      Gökhan Gönül, telefon konuşmalarında ve mesajlarında, menajerin kendisini yanlış yönlendirdiğini, aslında aralarında bir menajerlik sözleşmesi bulunmadığını, Fenerbahçe kabul ederse boş sözleşmeye imza atacağını beyan etmiş midir?

3-      Devam eden süreçte ne kendisine tarafımızdan hazırlanan özür metnini yayınlayan, ne de vaat ettiği gibi sözleşme imzalayan Gökhan Gönül’e bunun sebebi sorulduğunda cevap alamayan yönetimimiz ve Başkanımız tarafından, oyuncuya “Seni kim tehdit ediyor? Fenerbahçe ve camiası her türlü tehdidi bertaraf eder” denmiş midir?

4-      Gökhan Gönül, bu gelişmeleri bazı gazetecilerle an be an paylaşıp, kendisi adına pozitif bir algı oluşturma gayreti içine girmiş midir?

Fenerbahçe Spor Kulübü tüm iyi niyeti ve Euro 2016’da mücadele eden milli takımımızın akıbetini gözeterek bu konuyla ilgili yaşanan son derece çirkin olayları kamuoyuna açıklamamakta kararlıdır fakat açıkça görülmektedir ki Gökhan Gönül aynı kaygıları taşımamakta olup kulübümüzü hak etmediği halde kendisinin son derece haksız olduğu bir konuda iftiraya maruz bırakma çabasındadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün çıkarları ve geleceği ile yönetimimizin yegane önceliğidir. Transfer politikası da bu çerçevede şekillenmekte olup Gökhan Gönül konusunda kulübümüz üzerine düşeni maddi ve manevi olarak fazlasıyla yapmış fakat Gökhan Gönül’den ne yazık ki benzer karşılık görülememiştir.

Konu hakkında halihazırda çok önemli bir turnuvada mücadele eden milli takımımızın geleceği adına bir çok detay kamuoyuyla paylaşılmamıştır. Fakat turnuva sonrasında gerekli görüldüğü takdirde ise tarafımızdan daha detaylı bir açıklama yapılacaktır. Oyuncuya son tavsiyemiz bu konuyu burada tadında bırakıp kapatması ve Euro 2016’ya odaklanmasıdır.

Gökhan Gönül’ün Instagram’dan yaptığı açıklama

 

gokhan-gonul-aciklamasi-546

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.