Sarı-Lacivertli takımımızın tüzük tadil kongresinde alınan kararla kulübe yılda yüzde 10 oranında yeni üye sınırı kaldırılmış oldu.

Fenerbahçe, tüzük tadil kongresini Ülker Sports Arena’da yapıldı. Kongre, Saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın ardından başladı. Kongrede Başkan Aziz Yıldırım’ın beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile kongre üyeleri hazır bulundu. Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük yönetiminde başlayan kongrede 21 ana madde ile geçici 4 madde oy birliği ile kabul edilmiş oldu.

Fenerbahçe’ye üye olmak kolaylaştı

Hedef 1 Milyon Üye Projesi kapsamında çalışmalarına hız veren Fenerbahçemiz hazırlanan tüzük taslağında en önemli değişikliği 8. maddede yapıldı. Yönetim kurulu tarafından hazırlanan yeni tüzük taslağında Üyeliğe kabulde sayısal sınırlama başlıklı 8. maddenin içeriği, Üyelik ve temsilci üyeliğe kabulde sayısal sınırlama yoktur olarak yenilendi. Bu maddede yapılan değişiklik ile kulüp üyeliğine kabuldeki sınırlandırmalar kaldırıldı.

Kulübe üye olmada yüzde 10 barajı konulmuştu

Yenilenen 8. maddenin eski hali şu durumdaydı: “Kulübe her yıl, bir önceki yılda mevcut olan kulüp üyesi sayısının yüzde onunu (yüzde 10) aşmamak üzere yeni üye alınabilir. Yeni üyelik için yüzde 10 oranına karşılık gelen sayıda üye başvurusunun olmaması halinde boş kalan yeni üyelik sayısı takip eden yıla aktarılamaz. Ancak, Tüzüğün 10. maddesi ile 12. maddesinin 1. fıkrasında belirtilenler sayısal engel dışında üyeliğe kabul edilirler. Temsilci üyeliğe kabulde sayısal sınırlama yoktur.

2014 yılında değiştirilerek yürürlüğe giren Fenerbahçe Kulübü tüzüğünün bazı maddelerinin tadil edilmesi ihtiyacı üzerine 16 Aralık 2015 tarihli toplantıda tüzük tadil taslağı kabul edilerek üyelerin görüş ve takdirlerine hazır hale getirilmişti.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.