Fenerbahçe, Guilherme’yi takibe aldı

Fenerbahçe kaybetti! Ali Koç’un yüzü yine gülmedi

Erzurumspor – F.Bahçe maçına Suat Arslanboğa atandı!

Mahmut Tekdemir, Fenerbahçe yolunda!

Fenerbahçe’de neler oluyor?

YAZAR5 9 Ekim, 21:42'de eklendi

Tarih 3 Haziran 2018, Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda Ali Koç, 20 bin 736 geçerli oyun 16 bin 92’sini aldı ve Aziz Yıldırım’ı geride bırakarak başkanlığa seçildi. Aziz Yıldırım ile geçen bu 20 yıla: nice zaferler, hüzünler, başarılar, ahlar, vahlar, tesisler, yıldız futbolcular, yaşlı futbolcular, sakat futbolcular, vasat futbolcular, güzel hatıralar, acı hatıralar, büyük borçlar sığdıran bir başkan, Aziz Yıldırım! Tüm bunları, bildiklerimizi ve bilmediklerimizi bir kenara bırakıp başkanlık kariyerinin sonlarında FETÖ’ye Milli bir mücadele savaşı yaşayan ve bu savaşı verirken neredeyse tek başına olan, 3 Temmuz operasyonuna karşı koyan bir Aziz Yıldırım! Canlı yayında “Ne şikesi memleket elden gidiyor” diyerek, 15 Temmuz Hanin, alçak darbe girişiminin öngörüsünde bulunan ve 1 sene hapis yatan Aziz yıldırım! Bir yazıda anlatılamayacak kadar çok şey var geçen zamanda. Tüm bunları hatırlatmaya çalışarak konuya girmek istedim…

Yeniler eskileri her zaman siler!

Hafızalarda kocaman yer etmiş bir dönemin ardından, Ali Koç seçimden büyük bir zaferle çıktı. Seçim öncesinde hemen herkesle iletişim halinde olan, belki de Türk futbol tarihinde görüşmemiş bir tanıtım çalışması yapan sayın Koç, şampiyonluk sözünden önce “yeni bir felsefe” sözü verdi hemen her fırsatta. Öyle ki, Barcelona ile olan bağlantılarından tutun da iş dünyasındaki ortaklarına kadar ulaşabildiği herkesten destek göreceğinin sinyallerini verdi konuşmalarında. Yeni başkanın ilk icraatı taraftarın istemediği Aykut Kocaman ile yollarını ayırmak oldu. Yaz transfer döneminde her gün birçok haberde Barcelona’dan futbolcu transfer ettik takıma! Başkan Koç, seçimden önce dersime iyi çalıştım, ekibim hazır mesajları verdi. Borç batağında olan takımımıza yeni bir felsefe geliyordu, yıllardır bu anı bekliyorduk büyük bir heyecanla. Varsın olsun şampiyonluk yaşamayalım bu sene. Önce Sportif direktörlük görevine Comolli, ardından da teknik direktörlük görevine PSV’nin hoca Cocu getirildi. Yeni bir yönetim, kalıcı yeni bir felsefe, yeni bir teknik direktörün sayın Ali Koç hatırına büyük kredisi olacaktı mutlaka. Ekonomik açıdan zor zamanlar geçiren kulüp, her adımını ince eleyip sık dokuduktan sonra atmaya başladı ilk günden itibaren. Takımın yaş ortalamasını düşürmek için, yarınlarımızda kuracağımız evrensel bir kadro için gençler transfer edildi önce. İşte, özlenen ve uzun süredir beklenen başkan iş başındaydı! Sessiz başladığımız transfer sezonunun bitimine doğru Katar sermayesi yetişti imdadımıza. Josef De Souza ve Giuliano’yu 20 miyon euronun üzerinde bir kazançla göndererek büyük bir transfer başarısı gösterdik. Kasamıza koyduğumuz paranın rahatlığını UEFA Finansal Fair Play anlaşması nedeniyle yaşayamadık ama sol ve sağ bek hariç hemen her bölgeye transfer gerçekleştirdik.

Sezona Şampiyonlar Ligi ön eleme maçında Benfica’ya elenerek başladık. Şampiyonlar Ligi hayalimizin bir kez daha suya düşmesinden sonra kendi sahamızda Bursaspor’u yenerek lige 3 puanla giriş yaptık. Ardından sırasıyla; EY Malatyaspor, Göztepe, Kayserispor karşısında alınan seri mağlubiyetler damarlarımızdaki kanın çekilmesine neden oldu. Artık taraftarın Başkan Ali Koç’a verdiği sabır sözü unutulmuş, Fenerbahçe’ye tarihinde en erken şampiyonluğu yaşatmış, ne hikmettir her gittiği takımdan kovulmuş, Ersun Yanal sesleri tribünlerde dile getirilmeye başlanmıştı.

Yeri gelmiş Ersun Yanal’ın evrensel bir takım hüviyetine kavuşmak arzusunda olan, genç yetenekleri piyasaya kazandırabilecek ve tüketen bir takımdan, tamamen üreten ve nihayetinde tam anlamıyla bir Avrupa kulübü olmak niyetinde olan bir takımın teknik direktörü olabileceğine inanmıyorum. Sadece içimizde kalan, lise yıllarımızdaki aşklarımız gibi olduğunu düşünüyorum Ersun Yanal takıntımızın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.