Fenerbahçe yeni transferini bugün basına tanıttı. Danimarkalı stoper ile 4 yıllık anlaşma imzalandı.

Simon Kjaer neler söyledi?

Burada kalıcı olmak istiyorum

Fenerbahçe'ye gelen Danimarkalı oyuncular gibi iz bırakmak için buradayım tabiki bu hedefler var ayrıca ben de burada kalıcı olmak iz bırakmak ve şampiyonluklar için buradayım umarım önümüzdeki yıllar içinde ismimizi buraya yazdıracağız.

Bu kadar ciddi bir teklifle gelinmemişti

Daha önce bu sefer ki gibi ciddi bir teklifle gelinmediği için sadece konuşulmuştu. Bu sefer herşey çok ciddi oldu ve çok çabuk gelişti.

Fenerbahçe'yi seçtim çünkü…

Şimdiye kadar forma giydiğim kulüplerde genelde 1. olmak ve şampiyon olmak için oynamadık. Ancak Fenerbahçe'de durumlar farklı şampiyonluklar ve kupalar kazanmak istiyorum Fenerbahçe'nin hedefleri olan bir kulüp, Fenerbahçe bana Terraneo ve Pereira tarafından anlatıldı. Şampiyonlar Ligi'nde de önemli adımlar atmak için buradayım ayrıca bana aileminde, katkısı oldu Lille'de mutluydum ama yüksek hedefleri olmayan bir kulüpteydim ama burası başka ve bu yüzden Fenerbahçe'yi kabul ettim dedi.

Kjaer: Gelmeden önce Diego ile konuşmadım

Diego ile henüz konuşmadım ama konuşacağız eğer kulüple ilgili bir tutum olsaydı arar sorar ve konuşurdum İstanbul'a geldiğimizde memnun kaldık o yüzden sorulacak bir şey yok ortada dedi.

Kjaer: Burada olmaktan mutlu ve gururluyum

Fenerbahçe'de olmaktan dolayı çok çok mutluyum burada şampiyonluklar yaşamak için geldim bu formayla çok büyük işler yapacağımızı şampiyonluklar kazanacağımızı umuyorum buraya geldiğimde insanların beni sevip sevmeyecekleri ile ilgili tereddütlerim vardı ancak bugün stat dışında insanlarla görüştüğümüzde bu sevgiyi hissettim buradan olmaktan çok mutlu ve gururluyum.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.