Transferin hareketli takımı Fenerbahçe, 30 milyon euro’luk gelir beklediği planından ilkini gerçekleştirdi.

Fenerbahçe’de ilk gündem satılacak futbolcular. Eljif Elmas artık Napoli’de diyebiliriz. Jailson ve Zajc’ın da satılması ile birlikte 30 milyon euroluk bir gelir bekleniyor. İşte Satışı gündemde olan futbolculardaki son durum:

Eljif Elmas: 2 yıl önce 180 bin euroya alınan Makedon oyuncu, 15 milyon euro artı bonuslarla Napoli’ye transfer oldu. Bu transferle Fenerbahçe, elini yapacağı transferler için çok güçlendirdi. Eljif Elmas’tan gelecek parayla kısa sürede stoper, orta saha ve forvet alınacak.

Zajc: Ersun Yanal, Sloven oyuncunun satışına onay verdi. Yanal Comolli’ye bu bölgede kullanacağı çok isim olduğunu ve Zajc’ın şansının az olduğunu iletti. Zajc’a özellikle Rusya’dan ciddi talipler var.

Jailson: Fenerbahçe, Jailson’ın satışına, ancak değerini bulursa onay verecek. Aksi takdirde asla değerinin altına satılmayacak. Jailson için henüz gelmiş resmi bir teklif yok. Sadece menajerler fikir alışverişi yapıyor. Ersun Yanal, takımda kalması durumunda kesinlikle Jailson’u kullanacak.

Mert Çetin transferine kesin gözüyle bakılıyor. Kjaer ve Skrtel’in durumu Kolarov’a bağlı. Bu bölgede isim isim son durum şöyle:

Kolarov: Ersun Yanal, sol stoper olarak Kolarov’u düşünüyor. Bu transferin uzamasının tek sebebi Roma Kulübü’nün bonservis talebi… Oyuncuyla hiçbir pürüz yok. Kolarav’a, bonservisini kendisini getirmesi şartıyla 3’er milyon euro’dan 3 yıllık sözleşme teklif edilmişti. B planı devrede ve bonservis bedeli ödenecek. Bu yüzden Kolarov’un ücretinde indirim gündemde. Bu transfer 1 hafta içinde netleşecek.

Kjaer ve Skrtel: Fenerbahçe, Kolarov’da sıkıntı çıkması durumunda bu iki isme yönelecek. Kolarov transferinin gerçekleşmemesi durumunda öncelikle Kjaer’e gidilecek. Skrtel’in durumu da Kolarov’a bağlı… Sırp oyuncuda pürüz çıkarsa, Fenerbahçe iki eski oyuncusuna yönelir.

Fenerbahçe’de transferin başında ön libero geliyor. Orta sahadaki gündemdeki isimlerin son durumu:

Deniz Türüç: Ersun Yanal transfer onay verdi ama şunu da ekledi: Deniz olmazsa olmazım değil, benim orta sahadaki önceliğim ön libero. Eğer şartlar oluşursa Deniz’i isterim.” Galatasaray’ın da istediği Deniz Türüç, Vedat Muriqi transferi gibi değil. Fenerbahçe’nin belirlediği bir rakam var ve asla üstüne çıkmayacak.

Volkan Demirel: Emektar futbolcuyla ilgili karar 16 Temmuz’daki yönetim kurulunda verilecekti ancak Kulüpler Birliği Toplantısı nedeniyle yönetim toplanamadı. Volkan Demirel cephesi artık net bir dönüş bekliyor. Volkan da beklemekten sıkıldı. 4. yıldızı Ersun Yanal ve eski takım arkadaşı Emre Belözoğlu’yla takmak istiyor. Artık yönetimden cevap bekliyor. Volkan Demirel’in Fenerbahçe’deki geleceği birkaç gün içinde netleşecek.

Stoper ve orta sahadaki eksikler tamamlandıktan sonra Eljif’in ve diğer oyuncuların satışından gelecek bütün para santrfora harcanacak. Kiralama ya da satın alma da olabilir. Masada çok fazla alternatif var. Ama santrforda acele edilmiyor. Santrfor transferi ağustos ayını bulabilir.

Fenerbahçe, ön libero transferi Luiz Gustavo ya da Mahmut Tekdemir ikilisinden birini alarak kapatmak istiyor. İki transfer için de kulüpleri en büyük sorun… İki isimdeki son durum:

Luiz Gustavo: Brezilyalı oyuncunun transferi için Marsilya, kapıyı 9 milyon euro’dan açtı. Daha sonra 8’e düştüler ama bu rakam Fenerbahçe için hala çok yüksek. Umutsuz vaka değil ama zor bir transfer… Fenerbahçe şartları zorlayacak ama Marsilya’nın epey bir indirime gitmesi lazım.

Mahmut Tekdemir: Mahmut da Fenerbahçe’nin ilk günden beri gündeminde. Oyuncuda bir sıkıntı yok ama kulübü Başakşehir bırakmak istemiyor. Mahmut için de Şampiyonlar Ligi ön eleme turları beklenecek gibi gözüküyor. Başakşehir, kritik elemelerde bu oyuncuyu bırakmak istemiyor.

Haberin Kaynağı: Sözcü Skor

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.