Fenerbahçemizin Asbaşkanlarımızdan Ömer Temelli ve Şekip Mosturoğlu Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan Fenerbahçe Yandex programına konuk oldu. Program yönetmeni Turhan Seven’in sunuculuğunu yaptığı programda yöneticilerimiz Fenerbahçe Yandex Projesi ile ilgili bilgi verdi ve yapılan çalışmaları aktardı.

Fenerbahçe Yandex programında ayrıca İstanbul’un çeşitli noktalarında canlı bağlantılar yapılarak taraftarların Fenerbahçe Yandex ile ilgili görüşleri alındı ve soruları cevap buldu. Fenerbahçe Yandex programında öne çıkanlar;

Asbaşkan Şekip Mosturoğlu: Taraftarlar Fenerbahçe Yandex Projesi ile hiçbir maliyeti olmadan kulübe katkı sağlıyor. Bana göre örnek bir proje. Kulüplerin klasik kazançları ortada. Bunları çeşitlendirmek gerekiyor. Bu açıdan da bu proje yeni bir kaynak. Fenerbahçe Yandex ile Kulübümüzün büyük bir kazanç sağlayacağını, Yandex’in de marka değerinin artacağını düşünüyorum.

Asbaşkan Ömer Temelli: Başkanımız Fenerbahçe Yandex projesine start verirken ‘taraftarların istediği futbolcuları transfer edeceğiz’ dedi. Fenerbahçe Yandex’te buna kaynak olacak. Kısa bir süre içinde bugün itibariyle Fenerbahçe Yandex uygulanması indirme sayısı 520 bini geçtik. Fenerbahçe Yandex’i iş başlangıcı olarak görüyoruz. Mobil uygulamalarda devreye girdiği zaman bu kullanıcı sayısı 2.5 milyona ulaşacaktır. Bunu Fenerbahçe’den başka kimsenin yapamayacağını düşünüyorum. Akıllı stat projesiyle Ekim ayı ortalarından itibaren herkes rahatça internete stadımızda girebilecek. Tüm altyapı çalışmaları yapıldı. Fenerbahçe Yandex ile işbirliği kapsamında kapmanyalar yapacağız.

Asbaşkan Şekip Mosturoğlu: Hayaller ne kadar büyükse kullanım da o kadar büyük olmalı. Fenerbahçe taraftarının Fenerbahçe için yapamayacağı fedakarlık yok. Bu proje maddi olarak külfiyet getirmiyor. Projenin başarılı olacağını düşündüm ama bu kadar kısa sürede bu sayıya ulaşması gurur kaynağı. (522.374) Bu taraftarın Fenerbahçe’yi ne kadar sahiplendiğinin göstergesi.

Asbaşkan Ömer Temelli: Taraftarlarımızı kulüp içinde daha etkin hale getirmeliyiz. Taraftar ne kadar çok kulübün içinde olursa, doğruları bulmak o kadar kolay olacak. ‘Biz bize yeteriz’ sloganına çok inanıyorum. Yeter ki iyi organize olalım. Fenerbahçe Yandex çok doğru bir proje. Fenerbahçe Yandex’i kullanmayı alışkanlık haline getirerek bu alışkanlık herkes tarafından oturduğu dönem 6 ay sonra şaşırılacak rakamlar ortaya çıkacak. Taraftarlarımızı ayrıca sürprizlerde bekliyor.

Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, günlük aramalarımızı Fenerbahçe Yandex üzerinden yaparsak, şu anki sayının üstüne çok rahat çıkabileceğimizi ifade ederken, Ömer  Temelli de, “Fenerbahçe Yandex Projesi kapsamında kombine, forma gibi bir takım ödüller verilecek. Stadımızda yapılacak yarışmalarda da çok güzel hediyeler var” dedi.

Asbaşkan Şekip Mosturoğlu: 1 Milyon Üye Projesi ile de taraftar kulübe ortak oluyor. Ben Fenerbahçeyim diyen ve maddi imkanları olan taraftarlarımızın bu projeyi de sahiplenmeleri gerekiyor.

Asbaşkan Ömer Temelli: Tek gücümüz taraftarımız.  Fenerbahçe Yandex ve 1 Milyon Üye Projesi birlikte hızlı bir şekilde büyüyecektir.

Asbaşkan Şekip Mosturoğlu: Belirleyeceğimiz etiket üzerinden sosyal medya hesabımızdan Perşembe günleri yarışma yapılacak. Fenerbahçe Yandex üzerinden yapılan en ilginç aramanın sahibi ödüllendirilecek. Başkanımızın içinde olduğu bir değerlendirme kurulu bunu değerlendirecek ve bu yarışma 5 hafta sürecek. Bunun sonunda kombine kartı kazanacak. Arama sayısının alt süt sınırı yok. Bin arama 3 dolar. Başkanımız bu işi için inanılmaz bir enerji harcıyor. Kulübü için gerçekten son noktaya kadar enerjisini harcıyor. Başkan iki projeyi debirbirinden ayırmıyor. Taraftar inanılmaz bilinçli. Bugünde Ortaköy’de olacağız. Tekrar söylüyorum, 1 Milyon Üye Projesi de bu proje kadar önemli.

Asbaşkan Ömer Temelli: Hakikaten başkanın vizyonu çok geniş. Başkan büyük bir cesaretle bu projeye girdi.  Nasipse Ekim ayının sonunda istediğimiz rakamlara ulaşacağız. 1 Milyon Üye Projesi de bununla beraber istediğimiz noktalara gelir ve daha güçlü hale geliriz.

Asbaşkan Şekip Mosturoğlu: Taraftarlar bilinçli. Bence dünyanın en tutkulu taraftarına biz sahibiz. Fenerbahçe’nin büyüklüğünü farklı kılan da bu. 3 Temmuz davası kulübümüze karşı yapılmış bir kumpasın davası.. Taraftarımızın gücüyle çok daha güzel günler göreceğiz. Onlar var olduğu sürece bu ulu çınar daha da büyüyecek ve güçlenecek.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.