Fenerbahçe 15 sayıdan geri döndü: Fenerbahçe 79-75 CSKA Moskova

Fenerbahçe yine son dakikalarda yıkıldı…

Fenerbahçe’de kart sınırında bulunan futbolcular

Fenerbahçe Avrupa Ligi’nde kimle eşleşti?

Fenerbahçe ve taraftarı

YAZAR2 3 Temmuz 2015

Takım bu sezon ne çektiyse taraftarından ve kendinden çekti dahası tribünlerin sabotajına rağmen üç kulvarda da yoluna devam etmesi de çok ilginç.

Başarısı ve performansı dillere pelesenk olan ve öcü halinde lanse edilen Lazio’yu da 2-0 ile geçip çok büyük bir avantaj yakaladı. Roma’da ipler tamamen Fenerbahçe’nin elinde olacak ve taraftarı sayesinde “seyircisiz” oynamaya alışık, hatta sessiz statlarda daha iyi ve rahat oynuyor yani Fenerbahçe ya yarı finale çıkacak ya da kendine yenilecek.

Kadıköy’de ilk yarı konuk ekibin istediği gibi ikinci yarı Fenerbahçe’nin istediği gibi sonuçlandı ne var ki Meireles ve Caner bile dirilmişti zaten hayalete dönen diğeri geçen hafta ıslıklanan bu iki isim maçın kader adamları oldular. Dirk Kuyt doksan dakika boyunca sahayı nakış işler gibi gezip oyunu dantel gibi ören adamdı. Attığı golde takibi gelişi ve vuruşu futbolculuğu gibi on numaraydı. Webo 3 al” yatırımı gibi. Bonservis bedelini de alacağı parayı da şimdiden amorti edip 3 kat kâr ettirdi bile.

Artık finale 3 kupaya da yalnızca 4 maç kaldı. Fenerbahçe bu maçla birlikte ciddi bir özgüven biriktirdi. İtalya’dan yarı finalist olarak dönerse inancı da motivasyonu da keskinleşir şekil şemal her anlamda pozitife dönüşür. Kupayı almanın, UEFA Avrupa Ligi Şampiyonu olmanın önündeki tek engel Fenerbahçe’nin bizzat kendisidir en korkulu ve ürkütücü rakibi bizzat kendisidir. Yoksa başka hiçbir engel yoktur.
Bu kadar çalkantılı ve savrulmalı bir sezonda 3 kulvarda birden hala ilerliyor olmak da yine bu kulübe özgü açıklanamaz ilginç bir durumdur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Sıradaki Haberler
Lidersiz lider

Lidersiz lider

14 Eylül 2015
Zaman geçirmek

Zaman geçirmek

31 Ağustos 2015
Kalite farkı!

Kalite farkı!

4 Temmuz 2015
Şanslı gençler!

Şanslı gençler!

4 Temmuz 2015
Üç puan

Üç puan

4 Temmuz 2015
Zafer!

Zafer!

3 Temmuz 2015
Kendi kendini yenmelisin!

Kendi kendini yenmelisin!

29 Haziran 2015
Özgüvene ihtiyaç var!

Özgüvene ihtiyaç var!

29 Haziran 2015
Sonuç olarak kazandık

Sonuç olarak kazandık

29 Haziran 2015
Çok İlginç!

Çok İlginç!

28 Haziran 2015