Takım bu sezon ne çektiyse taraftarından ve kendinden çekti dahası tribünlerin sabotajına rağmen üç kulvarda da yoluna devam etmesi de çok ilginç.

Başarısı ve performansı dillere pelesenk olan ve öcü halinde lanse edilen Lazio’yu da 2-0 ile geçip çok büyük bir avantaj yakaladı. Roma’da ipler tamamen Fenerbahçe’nin elinde olacak ve taraftarı sayesinde “seyircisiz” oynamaya alışık, hatta sessiz statlarda daha iyi ve rahat oynuyor yani Fenerbahçe ya yarı finale çıkacak ya da kendine yenilecek.

Kadıköy’de ilk yarı konuk ekibin istediği gibi ikinci yarı Fenerbahçe’nin istediği gibi sonuçlandı ne var ki Meireles ve Caner bile dirilmişti zaten hayalete dönen diğeri geçen hafta ıslıklanan bu iki isim maçın kader adamları oldular. Dirk Kuyt doksan dakika boyunca sahayı nakış işler gibi gezip oyunu dantel gibi ören adamdı. Attığı golde takibi gelişi ve vuruşu futbolculuğu gibi on numaraydı. Webo 3 al” yatırımı gibi. Bonservis bedelini de alacağı parayı da şimdiden amorti edip 3 kat kâr ettirdi bile.

Artık finale 3 kupaya da yalnızca 4 maç kaldı. Fenerbahçe bu maçla birlikte ciddi bir özgüven biriktirdi. İtalya’dan yarı finalist olarak dönerse inancı da motivasyonu da keskinleşir şekil şemal her anlamda pozitife dönüşür. Kupayı almanın, UEFA Avrupa Ligi Şampiyonu olmanın önündeki tek engel Fenerbahçe’nin bizzat kendisidir en korkulu ve ürkütücü rakibi bizzat kendisidir. Yoksa başka hiçbir engel yoktur.
Bu kadar çalkantılı ve savrulmalı bir sezonda 3 kulvarda birden hala ilerliyor olmak da yine bu kulübe özgü açıklanamaz ilginç bir durumdur.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.