3 Temmuz 2011 artık ”Fenerbahçe Üzerinden Futbol Sektörünü Ele Geçirme Girişimi” olarak tarihteki yerini aldı.

Tam 8 yıl 2 aydır süregelen bu dava insanların hayatlarını karartıp, özgürlüklerini elinden alarak, bir camiayı ekonomik olarak çöküntüye uğrattıktan sonra KUMPAS olarak tescillendi.

Oysa ilk günden bu yana koca camia Sn. Aziz YILDIRIM önderliğine ilk önce Vatan’da, sonra Çağlayan’da, Silivri’de, Metris’te ”Ne Şikesi Memleket Elden Gidiyor” diye haykırıyordu.

O gün o dik duran, tehditlere, psikolojik baskıya direnen lider ve yanındaki yol arkadaşlarının zaferidir bu. Teşekkürler Sn. Aziz Yıldırım, Sn. Şekip Mosturoğlu, Sn. İlhan Ekşioğlu.

Evet şimdi hesap zamanı.

Dönemin TFF Başkanı Sn. Mehmet Ali Aydınlar, kendi ülkesinin kulübünü UEFA ya şikayet edebilecek kadar gözünü Fenerbahçe düşmanlığı bürümüş TFF yetkilileri Lütfü Arıboğan, Ebru Köksal, İlhan Helvacı. Para ve reyting uğruna kalemlerini satan sözüm ona   Fenerbahçe muhabirleri ve daha niceleri şimdi hesap zamanı.

Peki bu hesabı kim soracak.

O vazgeçmez, yorulmaz, yapılanı unutmaz, pes etmez ve bu hesabı sormadan rahat etmez. Onun adı Aziz YILDIRIM.

Ancak bu dava Aziz Yıldırım ve yol arkadaşlarının davası değil, bu dava 25 milyon Fenerbahçelinin davası. Evet burada hedef Sn. Aziz YILDIRIM’dı. Ancak büyük hedef Fenerbahçe idi. Zaten T.C. Cumhurbaşkanlığının açıkladığı, adını koyduğu da ”Fenerbahçe Üzerinden Futbol Sektörünü Ele Geçirme Girişimi”

Şimdi Fenerbahçe SK Başkanı Sn. Ali Koç ve özellikle Hukuk Departmanı’na büyük bir görev ve sorumluluk düşüyor.

Fenerbahçe’nin maddi manevi kayıplarının telafisinin anahtarıdır bu karar.

Mehmet Ali Aydınlar, Lütfü Arıboğan, Ebru Köksal, İlhan Helvacı hesap verme zamanının geldiğinin habercisidir bu karar.

Bu dava transferden, sportif başarıdan daha önemli ve önceliklidir. Bu dava ben Fenerbahçeliyim diyen herkesin onur meselesidir. Bu yüzden bir Fenerbahçeli olarak Sn. Ali KOÇ tan beklentim bu dava ile ilgili tüm gelişmeleri, tüm detayları, FB TV aracılığı ile (Başka bir kanalda yayınlanmayacağına eminim) tüm camiaya aktarılmasını sağlamasıdır. Fenerbahçe’nin haklarının sonuna kadar aranmasıdır.Bundan en ufak kuşkum yok. Çünkü Sn. Ali KOÇ ta o dönem yaşananların bizzat içinde idi ve bu davadan dolayı Fenerbahçe SK yöneticiliğini bıraktı. Şimdi onun içinede hesap zamanı.

Bu dava bize birçok şey gösterdi. Fenerbahçe’li zannettiğimiz Truva atlarının maskelerinin düşmesini sağladı, Fenerbahçe’li sanılan bazı basın  mensuplarının kalemlerini sattığını, bazılarının reyting uğruna TV’lerde ağızlarından salyalar akıtarak Fenerbahçe’ye nasıl vurduklarına şahit olduk. Camianın içindeki eski/yeni bazı yöneticilerin bile ahlaksızca söylemlerine şahit olduk.Kısaca bu dava bize çok şey gösterdi, görünen o göstermeye de devam edecek

Şimdi bunları geride bırakıp hesap sorma zamanı. Hep söyledik 3 Temmuz kırmızı çizgimiz, onurumuz dedik ve şimdi sıra bize geldi. Aynı 3 Temmuz ruhu ile hesap sorma vakti geldi.

Bu karar doğrultusunda umarım artık Yargıtay da top çevirmekten vazgeçip nihai kararı verecektir. Türkiye Cumhuriyeti  bir Hukuk Devleti dir ve 25 milyonun beklediği bu karar artık açıklanmalıdır.

Bu vesile taraftar olarak teşekkür etmemiz gereken kişiler olduğunu düşünüyorum.

Bu davayı, bıkmadan usanmadan gündemde tutan başta Aytunç Erkin, Uzay Gökerman, Ogün Altıparmak, Orhan Zeki Ak, Bozkurt K.Yılmaz, İlyas Bulcay, Ebru Köksaldı ve ismini unuttuğum başlıca isimlere şahsım adına teşekkür ederim.

M.Ahmet KEÇELİ

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.