Ana sayfa FUTBOL Fenerbahçe Üniversitesi Ücretleri 2019-2020

Fenerbahçe Üniversitesi Ücretleri 2019-2020

41
PAYLAŞ

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından hayata geçirilen Fenerbahçe Üniversitesi önümüzdeki yıl (2019-2020) eğitim-öğretim hayatına başlıyor. Öğrenciler ise Fenerbahçe Üniversitesi ücretleri ne kadar? Fenerbahçe Üniversitesi bursları ne kadar? gibi sorular soruyor. İşte Fenerbahçe Üniversitesi’nin öğrencilere sunduğu burs miktarları ve ücretleri…

Fenerbahçe Üniversitesi‘nin burs miktarları ve ücretleri aşağıda belirtilmiştir.

ÜCRETLER

Öğrenim Ücretleri

Üniversitemiz bünyesinde bulunan fakültelerdeki bölümlerin 2019-2020 Akademik Yılı için  belirlenen öğrenim ücretleri aşağıdaki gibidir. (belirtilen fiyatlara % 8 KDV eklenecektir.)

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü (İngilizce)        53.750 TL.

Uluslararası Finans Bölümü                                                         53.750 TL.

İletişim Fakültesi

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü                                              52.800 TL.

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü                                       52.800 TL.

İletişim Bölümü                                                                             52.800 TL.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü                                                54.750 TL.

Endüstri Mühendisliği Bölümü                                                  54.750 TL.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü                                     54.750 TL.

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Beslenme ve Diyetetik Bölümü                                                 52.800 TL.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü                                     52.800 TL.

Hemşirelik Bölümü                                                                      48.250 TL.

Spor Bilimleri Fakültesi

Antrenörlük Eğitimi Bölümü                                                     46.250 TL.

Yabancı Dil Hazırlık Programı                                                              46.300 TL.

BURSLAR

ÖSYM Bursları

ÖSYM sınav kılavuzunda belirtilen Üniversitenin burslu öğrenci kontenjanlarına yerleştirilen öğrencilere verilen ve öğretim ücretinin tamamını veya bir kısmını kapsayan karşılıksız burslardır. Bu burslar, yabancı dil hazırlık sınıfı dahil olmak üzere Üniversite yasal öğrencilik süresince devam eder.

Fenerbahçe  Üniversitesi, YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) sonuçlarına göre, %100, %50 ve %25 burs sunmaktadır. 2019-2020 Akademik Yılı’nda ÖSYM Kılavuzunda yer alan burslu kontenjanlar için lütfen tıklayınız.

Tercih Destek Bursları

Üniversitenin,  % 50 (elli) burslu programını 1.sırada tercih ederek yerleşen öğrencilere bursuna ek % 5 (beş),  % 25 (yirmi beş) burslu programını 1.sırada tercih ederek yerleşen öğrencilere bursuna ek % 10 (on) ek destek bursu verilir. Bu burs yasal öğrenim süresince devam eder.

Engelli Öğrenci Bursları

Üniversite programlarına yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilerden ilgili burs kapsamında başvuranlar arasında sağlık raporu oranı değerlendirilerek 3 öğrenciye % 50 (elli) oranında burs verilir. Bu burs başka bir burs veya indirim ile birleştirilemez. Bu burs öğrencinin ÖSYM Bursu dışında ödeyeceği öğrenim ücreti üzerinden uygulanır.

Şehit ve Gazi Çocukları Bursu

Üniversite programlarına ilk tercihlerinden (arada başka üniversite tercihi olmadan) yerleşen Şehit ve Gazilerin eş ve çocuklarına Mütevelli Heyet tarafından belirlenen sayı ve oranda burs verilir. Bu burs öğrencinin ÖSYM bursu dışında ödeyeceği öğrenim ücreti üzerinden uygulanır.

Eğitimciler ile Eş ve Çocukları Bursu

Üniversite programlarına ilk tercihinden veya arada başka üniversite tercihi olmadan  yerleşen Eğitimciler ile bunların eş ve çocuklarına % 10 (on) oranında indirim yapılır. Bu indirim öğrencinin ÖSYM Bursu dışında ödeyeceği öğrenim ücreti üzerinden uygulanır.

Fenerbahçe Üniversitesi, Fenerbahçe Spor Kulübü ve iştirakleri ile Fenerbahçe Koleji, Medicana Sağlık Grubu ve MBA Okulları Çalışan Eş ve Çocukları Bursu

Üniversite programlarına ilk tercihinden veya arada başka üniversite tercihi olmadan yerleşen Fenerbahçe Üniversitesi, Fenerbahçe Spor Kulübü ve iştirakleri ile Fenerbahçe Koleji,  Medicana Sağlık Grubu ve MBA Okulları çalışanları ile eş ve çocuklarına % 25 (yirmi beş) oranında burs verilir. Bu burs öğrencinin ÖSYM Bursu dışında ödeyeceği öğrenim ücreti üzerinden uygulanır.

Üniversitede Kayıtlı Kardeş Bursu

Üniversite öğrencisi olan her bir kardeş için % 5 (beş) kardeş bursu verilir. Bu burs öğrencinin ÖSYM Bursu dışında ödeyeceği öğrenim ücreti üzerinden uygulanır.

Fenerbahçe Koleji ve MBA Koleji Mezunları Bursu

Fenerbahçe ve MBA Kolejlerinden mezun olup Üniversite programlarına ilk tercihlerinden veya arada başka üniversite tercihi olmadan yerleşen öğrenciye % 50 (elli) burs verilir. Bu burs öğrencinin ÖSYM Bursu dışında ödeyeceği öğrenim ücreti üzerinden uygulanır.

Bursun Sürekliliği ve Burstan Yararlanma

Tek Burstan Yararlanma İlkesi:

ÖSYM Bursları hariç olmak üzere, farklı burs imkanlarının birden fazlasından yararlanmak için gerekli şartları sağlayan öğrenci, kendi açısından en avantajlısı olan yalnızca bir tek burs hakkından yararlanabilir.

Burs Uygulanma Yöntemi, Süresi ve Kesilmesi

1- ÖSYM Bursları hariç olmak üzere; yüz kızartıcı bir suçtan ötürü hüküm giyen veya Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği’nin 6, 7, 8 ve 9. maddeleri uyarınca disiplin cezası alan öğrenciler ceza aldıkları yılı izleyen yıldan itibaren burs ve indirim uygulamaları kapsamından çıkarılır.

2- ÖSYM Bursları hariç olmak üzere; Üniversitenin yetkili organlarının kararı olmaksızın ders kaydı yapmayan ve/veya kayıt sildiren öğrenci burs hakkını kaybeder. Öğrenci ders kaydını yaptıktan sonra burs devam eder.

3- Tüm burslar yasal eğitim öğretim süresince geçerlidir

4- ÖSYM Bursları dahil olmak üzere, burs ve indirimler Yaz Okulu’nu kapsamamaktadır.

 

Kaynak: fbu.edu.tr

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.