Aykut Kocaman’ın hakemler ile ilgili açıklamalarının ardından Türkiye Futbol Federasyonu kanadından yapılan açıklamalarla ortalık yangın yerine döndü.

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman’ın Mete Kalkavan ile ilgili açıklamaları sonrası eski hakem Mustafa Çulcu’nun Fenerbahçe-Gençlerbirliği ve Bursaspor-Beşiktaş maçlarının hakemleri ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından eski hakem Deniz Çoban’ın da MHK’yı ve Yusuf Namoğlu’nu hedef alan sözleri gündemi uzun süredir meşgul ediyor…

Fenerbahçe’nin resmi sitesi aracılığıyla ilgili yaptı açıklamalarda Mustafa Çulcu’nun iddialarının da yer aldığı açıklama sonrası Aykut Kocaman, Aziz Yıldırım ve Gençlerbirliği maçı sonrası kulüp PFDK’ya sevk edildi. Aykut Kocaman, tedbirli olarak Giresunspor maçını tribünden takip etti.  Türkiye Futbol Federasyonu’nun hafta içi açıkladığı kararda Gençlerbirliği maçına ilişkin 5.kez çirkin ve küfürlü tezahürat nedeniyle 200.000 TL, siteden yayınlanan açıklama nedeniyle 100.000 TL, Aziz Yıldırım’a 45 gün hak mahrumiyeti ve 15.000 TL, Aykut Kocaman’a 1 maç ve 13.000 TL toplamda 343.000 TL para ceza kesti.

Fenerbahçeli taraftarlar sosyal medya üzerinden Türkiye Futbol Federasyonu ve MHK’ya yoğun tepki gösteriyor. Özellikle Yusuf Namoğlu ve Yıldırım Demirören’e karşı tepkiler büyüyor.

Bugün akşam saatlerinde #HırsızTFF şeklinde başlatılan Trend Topic çalışması kısa sürede Türkiye gündemine oturdu.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.