Kafilemizi taşıyan otobüs, Trabzon’un sürmene ilçesindeki bir viyadükten geçerken silahlı saldırıya uğradı.

Fenerbahçe kafilesinin otobüs şoförü Ufuk Kıran‘ın yanındaki güvenlik Serdal Kılıç, Trabzon’a gelirken, büyük bir gürültü sonrasında şoförün kafası direksiyona düştüğünü görünce hemen firene yüklenip bağırdık allah korusun otobüs viyadükten yuvarlanabilirdi dedi.

Ufuk Kıran ağır yaralı şekilde hastaneye kaldırıldı.

Saldırı sonrası Mahmut Usluİlhan Ekşioğlu ve Hasan Çetinkaya‘nın açıklamaları şöyle;

Mahmu Uslu Açıklamaları

Neyin intikamını alıyorlar? Yalnız idarecilere konuşularak düzelmez. Ayrıca medyanın da aklını başına getirmesi lazım şoförün durumu çok ağır. Doktor da ilk müdahaleyi yaptı ama kan devam ediyordu. Umarım şoförün durumu düzelir. 3 sene boyunca birçok konuda topa girmedik konuya girmedik. Zor günlerden geçiyoruz. Bu olay çok önemli bir olay bu saldırının tek hedefi şoförü etkisiz hale getirmekti ve viyadüğe girmeye hazırlanan otobüsteki 40 kişinin canına kastedildi. Otobüs viyadükten düşsün yuvarlansın istemişler biz bundan sonra sessizliğimizi bozacağız doktorumuz kan dursun diye şöförün ağzını kapattı ve kan burnundan geldi herkes külhanbeyliği bıraksın kupa maçında polis vardı bugün niye yok? Bunları sorgulamak gerekiyor.

İlhan Ekşioğlu Açıklamaları

Bu bir vahşet bu işi körükleyenler utansın şoförün kanları gördünüz can var burada silahtan bahsediyoruz bu işin ucunda can var dedi.

Hasan Çetinkaya Açıklamaları

Maçtan sonra biliyorsunuz havaalanına doğru seyir halindeyken bir anda büyük bir gürültü yaşandı. Şoförümüze güvenlikçi ve kameraman arkadaşımıza parça geldi ve otobüsü güvenlikçi Serdal zor bela durdu. Takım otobüsün hali ortada futbolcular panik yaptılar. Bu futbolcular ülkenin en değerli oyuncuları bu iş ne için yapılıyor o da belli değil ne hale geldi ortam gördüğünüz üzere şuan viyadük üzerindeyiz kaç metre yüksekteyiz burada Fenerbahçe’ye pusu kurulmuş durumda dedi.

OLAYLA İLGİLİ GÖRÜNTÜLER

fb-takim-otobusune-saldiri fb-takim-otobusu fb-takim-otobusu33 fb-takim-otobusu5 fb-takim-otobusune-saldiri 111 fb-takim-otobusune-saldiri198
CBxfzgDWIAEnOxr

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.