2 dakikada okuyabilirsiniz.

Sarı-lacivertli kulübünün boks şubesi sporcuları İstanbul’da düzenlenen şampiyonada yer aldı ve turnuvayı birincilikle bitirdi.

Sarı-lacivertli boksör şubesi adına ringe çıkan sekiz sporcudan oluşan ekip şampiyonayı birincilikle tamamladı. Sarı-lacivertli kulüp adına yarışan boksörler turnuvanın son gününde elde ettikleri birincilik sonucundan sarı-lacivertli kulübe büyük bir sevinç yaşattı.

FENERBAHÇE BOKS ŞUBESİ BİRİNCİ OLDU

Sarı-lacivertli kulübün boks şubesinin bir çok kiloda sporcuları Türkiye Şampiyonasında bulunuyor. Fenerbahçe Spor Kulübün boks şubesi sporcuları Türkiye’nin bir çok farklı yerinden turnuvaya katılan boksörler arasından birincilikle çıkan sarı-lacivertli boksörler antrenörlerine ve kulüplerine büyük mutluluk yaşattı. Şampiyona bu yıl İstanbul’un Esenyurt ilçesinde Eseyurt Belediyesine bağlı bir salonda düzenlendi.

33 farklı ilden gelen 348 sporcunun yer aldığı organizasyonda bugün son müsabakalar oynandı ve sarı-lacivertli kulüp takım olarak birincilik elde eden takım oldu.

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde Cumhuriyet Spor Salonu’nun şampiyonaya ev sahipliği yaptığı Yıldız ve Büyük Kadınlar kategorisinde Türkiye Şampiyonası’nın final gününde ringe çıkan Fenerbahçeli 8 boksör maçlardan galip çıkarak başarılı sonuçlara imza atan takım oldu. Sarı-lacivertli boks şubesi takımı turnuvada 6 altın ve 2 gümüş madalya alarak boks takımı sıralamasında turnuvayı zirvede tamamlayan takım oldu.

 

Büyük Kadınlar kategorisinde

Sarı-lacivertli kulüp boksörü / Ayşe Çağırı Galip (48 kiloda) – Altın Madalya
Sarı-lacivertli kulüp boksörü / Buse Naz Çakıroğlu Galip (51 kiloda) – Altın Madalya
Sarı-lacivertli kulüp boksörü / Ayşe Nur Topal Galip (kiloda) – Gümüş Madalya
Sarı-lacivertli kulüp boksörü / Cansu Çakır Galip (57 kiloda) – Gümüş Madalya
Sarı-lacivertli kulüp boksörü / Esra Yıldız Galip (57 kiloda) – Altın Madalya
Sarı-lacivertli kulüp boksörü / Satı Burcu Galip (60 kiloda) – Altın Madalya
Sarı-lacivertli kulüp boksörü / Şennur Demir Galip (+81 kiloda) – Altın Madalya

Yıldız Kadınlar kategorisinde

Sarı-lacivertli kulüp boksörü / Elif Yavuz Galip (57 kiloda) – Altın Madalya

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.