Aykut Kocaman, iyi futbol ve özlenen Fenerbahçe için iki ay süre istediğinde özlenen Fenerbahçe için dilerim iki ay yeter demiştim. Dün Göztepe maçında bir kez daha gördük ki, eksikleri gidermek ve taraftarın gözüne girmek için futbolun gereklerini yerine getirmek için bu iki ay bile yetmeyecek gibi gözüküyor.

Net olan bir şey var ki oda Giuliano ve Soldado sakatlığı alışkanlık haline getirmezse Mehmet Ekici takıma girdiğinde bu takımın havası mutlaka değişicektir ve bir başka olacaktır. Fakat buna rağmen Fenerbahçe yıllardır futbolu o kadar unuttu ki bu unuttuklarını hatırlamak için daha ileri gitmek Aykut Hoca’nın istediği bu iki aya sığmayacak gibi.
İzmir ekibi tam 10 yabancı ile oynamasına rağmen maça ve oyuna yabancı kalmadı. Sarı lacivertliler ise her şeyi Valbuena’dan bekledi. 33 Yaşındaki Fransız yıldız hemen her maçta olduğu gibi yine tek başına çok şey yaptı. Fakat takım arkadaşlarının büyük bir bölümü ise Fransız yıldıza Fransız kaldılar…
Eğer Neustadter buysa ve yeni bir stopere acil ihtiyaç var demektir. Eğer alınmayacaksa Skrtel‘in yanına hemen Mehmet Topal‘ı çekmek gerekiyor. Orta alana Giuliano‘lar, Mehmet Ekici‘ler girdiğinde bu alanda mutlaka yer açmak gerekiyor…

Ve en önemlisi belki de Volkan‘a da şaşırıyorum… Yani hatanın adı şanssızlık olamaz… Sen kameralara görüntü verirken, top ağlarla buluştu. Volkan arkasında Kameni gibi bir kaleci bekliyorsa işini daha ciddiye almak zorunda. Acı ama gerçek olan bu.
Mazisiyle göz kamaştıran Van Persie ise bu haliyle yedek kulübesinde bile yer bulamaz. Hele Dirar… tüm maçları böyle oynayacaksa Fenerbahçe adına eyvah eyvah…
Sarı lacivertliler henüz hücum edemiyor ve savunma yapamıyor. Bir Ghilas bile tek başına Fenerbahçe savunmasını dağıtmaya yetti.
Her şeyini ortaya koyan, çırpınan, yaratan bir Valbenua ona eşlik etmeye çalışan Skrtel, Isla ve Alper takımın gerisi yok.
Geride kalan sezonun başarılı hakemi Yaşar Kemal Uğurlu‘nun bu sezona iyi başlangıç yapamadığını söylemeliyiz. Sarı lacivertliler’in ilk golünde asisti yapan İsmail ofsayt. Alper’e yapılan ve ciddi anlamda tartışılacak iki penaltı pozisyonu var. Buna ek olarak Rotman‘ın ilk yarıda topa en ufak müdahalesi olmadan Alper‘i biçişi. Eğer bunu bir oyuncu yapıyorsa sararmaz direkt kızarır. Sarı lacivertliler o kadar kötü ki hakemin kötülüğü arada kaybolup gitti.
Bir de o yeşil formalar yok mu? Fenerbahçe zaten futboluyla sahada görünmüyor bir de yeşil çimlerin üstüne yemyeşil formayla çıkınca tam kayboluyorlar. Taraftar yıllardır takımını arıyor birde Fenerbahçe‘nin bu kadar kaybolmasına izin vermeyin. Umarım Aykut Hoca yıllardır kayıp olan bu takımı yeniden ortaya çıkartır…

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.