Fenerbahçe teknik heyetini, sezona hazır girememe sıkıntısı bastı. Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, hazırlık kampından memnun ancak takım iskeletini kuramamaktan şikayetçi. Bu konuyu yönetime hissettirmese de teknik heyet, transferlere hız verilmesini istiyor.

Yanal ve ekibi hazırlık yapıyor

Fenerbahçe, hem 5 yıllık şampiyonluk hasretini dindirmek hem de geçen sezonki başarısız tabloyu unutturmak adına yeni sezona büyük önem veriyor. Takımı sezon başında devralmanın önemine vurgu yapan Ersun Yanal ve ekibi, hazırlık kampında yoğun bir çalışma içinde…

Fenerbahçe omurga oluşturmak istiyor

Ersun Yanal, her ne kadar dışarıya, özellikle yönetime hissettirmese de teknik heyet, takımın omurgasını oluşturamamaktan şikayetçi…

Derdi sezona hazır başlayabilmek…

Stopere öncelik vermeleri gerektiğini Ali Koç’a bildiren Yanal, bazı transfer görüşmelerinin sonlanmamasından dolayı da dertli… Yapılan değerlendirmelerde, “Oyuncuların çalışması ve temposu iyi. Ancak iskeleti oluşturamıyoruz. Stoperimiz yok. Çok önemli olan 6 numara transferi uzadı. Direkt oynayacak en az iki oyuncumuz eksik. Sezona hazır başlamak istiyoruz ama elimizde olmayan nedenlerden bu zor görünüyor” denildiği belirtiliyor.

Elmas transferi nefes aldıracak

Bununla birlikte teknik heyete göre Eljif Elmas satışı ellerini çok rahatlatacak. Genel düşünce, Eljif’in satılmasıyla birlikte eksikler daha hızlı tamamlanacak. Kolarov’da Roma’nın bonservis ısrarı da bu şekilde aşılacak.

Volkan Demirel konusu…

Diğer bir konu ise Volkan Demirel. Ersun Yanal, Volkan’ı saha dışındaki aidiyeti için takımda görmek istiyor. Tecrübeli oyuncunun geleceğine, yönetimin bir türlü karar verememesi ise takım içinde sıkıntı yaratıyor.

Haberin Kaynağı: Sözcü Skor

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.