Fenerbahçe Başkanı Ali Koç bugün yapılan Divan Kurulu Olağan Toplantısında Faruk Ilgaz Tesisleri’nde önemli açıklamalarda bulundu.

Divan Kurulu toplantısının başlangıcında konuşan Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Eski Başkan Aziz Yıldırım’a verdiği hizmetlerden ötürü teşekkür ederken, Başkan Ali Koç’a yeni dönemde başarılar diledi.

Küçük, futbol dünya ve Avrupa’da birinci sırada fakat biz spor kulübüyüz ve 9 branşta mücadele veriyoruz. Türkiye çapında Avrupa ve dünyada büyük başarılar kazandık. Son 2 karşılaşmada ve ileride alacağımız sonuçlar ile önümüze daha huzurlu bakacağız şeklinde açıklamalarda bulundu.

SÖZ SIRASI ALİ KOÇ’TA

Fenerbahçe Başkan Ali Koç divan kurulu toplantısında söz alarak kulübün durumu, transferler ve hakem hataları konusunda açıklamalarda bulundu.

Koç, biz buraya enkaz edebiyatı yapmaya gelmedik buraya umutlu bir gelecek için geldik ve bu yol uzun bir yol ve çetrefilli bir yol. Fenerbahçe hepimizin sorumluluğudur. Fenerbahçe’nin bağımsız mali yapısı için desteğe ihtiyacımız var dedi.

Ayrıca futbol takımının ligde bulunduğu puan durumuyla ilgilide konuşan Koç, bu durum kabul edilemeyecek bir durum, kim ne derse desin bizim takımımız söylendiği kadar kötü bir takım değil. Sezonun ilk yarısında yaşadığımız durumlar olağan dışı durumlardır fakat bu takım artık rakiplerine psikolojik üstünlük kuracak güçtedir. Ersun hocamız ile birlikte sezonun ikinci yarısında zaten bunu göreceksiniz. Devre arası transfer döneminde transfer yapmak çok zordur fakat biz hocamızın talep ve onayı doğrultusunda 5 transfer gerçekleştirdik umarım kısa süre içerisinde bunun karşılığını alırız şeklinde konuştu.

TRANSFERLER KONUSU

Ali Koç, uzun vadede bize katkı sağlayacak futbolcu transferler yapmak istiyoruz. Gelecek dönemde yabancı kontenjanında yaşanacak değişim sebebiyle Türk futbolcuların transferlerine yönelerek, istediğimiz transferleri gerçekleştirdik.

FENERBAHÇE ALEYHİNE HAKEM HATALARI

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hakem hatalarıyla ilgilide konuştu. Tarzımız değil ancak hakem kararlarına da değineceğim maç skorlarına direkt eden bazı hakem kararlarına maruz kaldık. Örneğin Bursaspor müsabakası ardından Malatya maçında verilmeyenler bizim düdük astırma veya lobi yaptırma gibi bir amacımız yok. Biz Fenerbahçe’nin hakkını da göz göre göre yedirmeyiz ifadelerini kullandı.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.