Sarı-lacivertli kulübün profesyonel sporcusu ve aynı zamanda milli atlet bugün Slovakya’da organize edilen atış şampiyonasında büyükler cirit atma kategorisinde elde ettiği 64.83’lük dereceyle podyumda üçüncü basamağa çıktı.

Kulübün profesyonel atış sporcularından Eda, geride kalan iki senede Avrupa Atmalar Kupası’nda 23 yaş altı kategorisinde kürsüye çıkan sporcu bu defa da büyükler kategorisinde Avrupa Kupası’nda podyumda yer alarak üçüncülük elde etti.

BRONZ MADALYANIN SAHİBİ OLDU

Sarı-lacivertli kulübün sporcusu milli atlet bugün Slovakya’da organize edilen Kış Atmalar şampiyonasında mücadele eden, kadınlar atış kategorisinde karşılaşmasını üçüncü çizgide yer almayı başardı. Turnuvanın ilk günü soğuk bir havada gerçekleşirken şampiyonada dünya kupası’nda elde ettiği 64.83’lük derecesiyle karşılaşmayı tamamlayan milli sporcu podyumda üçüncü basamağa çıktı. Turnuvadaki son atışında elde ettiği 65.89’a derecesini iyileştiren Belarus milli takım sporcusu Haladoviç bu turnuvada kupaya uzanırken, geçtiğimiz yıl Avrupa kulvarında şampiyonluk kazanan Alman sporcu Hussong bu şampiyonada elde ettiği 65.47 derece ile şampiyonada podyumda ikinci basamağa çıktı.

Bu şampiyonada iki yıl önce yirmi üç yaş altı kategorisinde Avrupa’da ikincilik elde eden, bir önceki yıl ise yine yirmi üç yaş altı kategorisinde Avrupa şampiyonluğuna ulaşan sarı-lacivertli profesyonel sporcu, bugün turnuvada elde ettiği üçüncülük ile bronz madalyanın sahibi oldu.

Öte yandan sarı-lacivertli profesyonel sporcu elde ettiği yeni derecesi ile profesyonel kariyerinde elde ettiği en iyi dördüncü atış oldu.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.