Bayanlar Voleybol ligi Fenerbahçe Opet – Galatasaray HDI Sigorta müsabakasına ev sahipliği yaptı.

Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nin 16. hafta karşılaşmasında Fenerbahçe Opet ile Galatasaray HDI Sigorta karşı karşıya geldi. İki ezeli rakibin karşı karşıya geldiği müsabaka çok çekişmeli setlere sahne oldu. Fenerbahçe Opet, 1.seti 25-27, 2. seti 15-25, 3.seti 25-23, 4. seti 25-20 ve 5. seti 13-15 önde tamamladığı karşılaşmayı 3-2 kazarak derbide gülen taraf oldu. Fenerbahçe Opet ligde aldığı bu sonuçla 11’inci galibiyetini almış oldu.

KARŞILAŞMADA NELER YAŞANDI?

İlk sete hızlı başlayan Galatasaray HDI Sigorta bu sette molaya 7-2 önde giren taraf oldu. Molanın ardından ezeli rakibi Fenerbahçe Opet baskılı oyunu ile skoru 18-18’e getirmeyi başardı. Sarı-lacivertli bayan voleybolcular etkili oyununu sürdürerek setide 25-27 üstün önde tamamlamayı başardı. İlk seti alan sarı-lacivertliler ikinci sete de iyi başlayan Fenerbahçe Opet bu setteki oyununun devamında etkisini sürdererek seti 10 sayı farkla 15-25 önde tamamlayarak skoru 2-0’a getirdi.

ÜÇÜNCÜ SETTE MAÇ DÖNDÜ

Maçı kazanmak için son sete başlayan Fenerbahçe Opet bu sette ise karşılıklı sayılarla başladı. Üçüncü sette teknik molayı 8-12 önde geçen Fenerbahçe Opet setin geri kalan bölümünde skor avantajını koruyamayınca Zoran Terzic’ten mola geldi ve skor 20-17 idi. Molanın ardından üçüncü set 25-23 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle sona erdi ve skor 2-1’e geldi. Fenerbahçe Opet’in 2 sayılık seriyle başladığı dördüncü sette teknik molaya ev sahibi ekip Galatasaray HDI Sigorta 12-11 üstünlükle girdi.

Galatasaray HDI Sigorta mola dönüşü skoru 25-20 yaparak dördüncü seti üstünlükle tamamladı ve setlerde durumu 2-2’ye getirdi. Maçın kazananını belirleyecek beşinci sette ise 3-1 geri düşen sarı-lacivertliler bayan voleybol takımı ardından bulduğu 3 sayılık seriyle birlikte ev sahibine mola aldırmayı başardı 3-4. Molda dönüşü saha değişimiyle birlikte 6-8’lik skorla geçildiği zorlu müsabakada durum 12-12’ye geldi. Fenerbahçe Opet bu skorun ardından karşılaşmanın son bölümde Vargas’ın hücum ve Rabadzhieva’nın blok sayısıyla avantajı eline geçirmeyi başararak, Vargas ile bulduğu sayısıyla seti 13-15 ve karşılaşmayıda da 3-2 kazanmayı başardı.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.