Göreve geldikten sonra maddi anlamda kulübe katkı sağlayan Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, bir sene içinde kulübün kasasına oyuncu satışlarından tam 45 milyon euro soktu. Sarı-Lacivertlilerde hangi futbolcular hangi bedellerle satıldı. Detaylar haberde…

Fenerbahçe’de Eljif Elmas gururu yaşanıyor. Türk futbol tarihinin en önemli transferlerinden birine imza atan sarı-lacivertliler, 2017’de 180 bin euroya kadrosuna kattığı Eljif’i toplam maliyeti 19 milyon euroyu bulan bir anlaşmayla İtalya’nın köklü kulübü Napoli’ye sattı.

Sportif direktör olarak 1 yıldır kulüpte görev alan Fransız idareci, Makedon oyuncu başta olmak üzere futbolcu satışlarından kulübün kasasına ciddi bir gelir soktu.

Ekonomik anlamda sıkıntılar çeken sarı-lacivertliler, Comolli’nin görevi devraldığı Haziran 2018 itibariyle; Fernandao’yu 3 milyon dolar (2.7 milyon euro), Josef de Souza’yı 12 milyon euro,

Giuliano’yu 10 milyon euro ve Eljif Elmas’ı 19 milyon euro gibi maliyetlerle satmayı başardı.

Ayrıca Salih Uçan’ın Empoli’ye kiralanmasında da 1 milyon euro alındı.

1 yılda 45 milyon euro gelir…
Aynı süre zarfında sadece 8 milyon euroluk bir harcama yapan Fenerbahçe’de Comolli’nin en büyük başarısı Eljif Elmas’ın satışında oldu. Kulübün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) için yaptığı açıklamada, transferin 16 milyon euro bonservis karşılığında bittiği kaydedildi.

Aynı zamanda 1.5 milyon euro bonus ve 1.5 milyon euro da gelecek transferden payla toplamda 19 milyon euroya ulaşıldığı ortaya çıktı. Comolli 1 yıllık süreçte kulübün kasasına oyuncu satışından yaklaşık 45 milyon euro kazandırdı.

Haberin Kaynağı: Skorer

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.