Sahada Çubuklular, tribünlerde ise biz Çubuklu’ya gönül verenler! Sahada olan çubukluların iki sezon önceki emeği, sahaya yansımamış olsa da garipliğiyle polis fezlekesi ile lekelenmiş! Tribündekilerin bir kısmı çok sevdikleri Sarı-Lacivert renkler için çığlık çığlığa yönetim istifa, yönetim istifa. Gel gelelim, yönetim zaten kongre kararı almadı mı?

Bir kesim “istifa” diye bağırırken Fenerbahçe ilk kez tam saha baskı yapıyor. Son derece etkili oyuncuları olan rakibine nefes aldırmıyor. Sağ tarafı etkili kullanan Emenike’nin pasıyla Kuyt açıyor kapıyı sonra çok Fenerbahçeliler bu kez kulübün kurucularından Alex’i anarlarken Alves vuruyor kafayı ve tekrar Kuyt’la henüz 35. dakikada 3 puanı alıyor Kanarya.

Sezonun en iyi oyununu oynayan savunmaya en ileriden hücuma en geriden başlayan sakin bilinçli ve bazen fantastik hareketlerle bu kez uyutmayıp heyecanlandırırken sahadakiler ve yönetim kongre kararı almışken hala destek yerine köstek oluyor bir kısım Fenerbahçeliler!

Sahanın en iyilerinden Holmen’in katkısı zaten en önemli özelliği çalışkanlığı olan Kuyt’ın verimini iyice arttırırken Selçuk’un çoktan hak ettiği alkışları duymasının da nedeniydi galiba böyle olması da çok normal rakip elini kolunu sallaya sallaya karşına gelmeyip yıpratılınca…

Velhasıl, Holmen-Baroni kıyaslamasına da gerek kalmadı herhalde her şey apaçık ortada genç stoperler için örnek alınması gereken biri vardı sahada o isim de Alves! En zor hava toplarının bile gelişigüzel vurulmayarak nasıl pasa dönüştürebileceğini her maç bir kez daha uygulamalı olarak gösteriyor adeta.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.