Mehmet Topal ile Caner Erkin’in menacerliğini yapan Batur Altıparmak iki oyuncunun geleceği hakkında konuştu…

Altıparmak: Fenerbahçe bu tür görüşmeleri sezon sonuna bırakıyor ancak bizden yana sıkıntı yok. Bizim politikamız belli futbolcunun kulübüyle görüşmeden başkasıyla masaya oturmayız şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’de sözleşmesi bitecek futbolcular arasında geleceği en çok merak edilen isimlerden Caner Erkin ile Mehmet Topal’ın menaceri Batur Altıparmak iki yıldızın gelecekle ilgili bir sıkıntıları olmayacağını belirtti. Altıparmak, Fenerbahçe genelde bu tür görüşmeleri sezon sonuna bırakıyor bizim açımızdan bir sorun yok bizim prensibimiz belli futbolcularımız forma giydiği kulüple görüşmeden hiçbir girişimde bulunmayız açıklamalarını yaptı. Gelen bilgilere göre bu iki futbolcudan Topal için ne Galatasaray ne de başka bir takımdan teklif gelmediği net bir dille ifade edildi. Topal’ın da yakın çevresine yaptığı açıklamalarda, kulüp bana en kötü dönemimde sahip çıktı taraftar ise iyi günümde-kötü günümde hep yanımda oldu ben kolay kolay Fenerbahçe’den ayrılacağımı sanmıyorum eğer yönetim kalmamı isterse futbol yaşantımı kulübümde sonlandırmak istiyorum şeklinde ifadeler kullandı.

İtalya kulübü Caner için çok ciddiydi…

İki sezon önce de sözleşmesinin bitimine 6 ay kala takımda kalıp kalmayacağı merak konusu haline gelen Caner için şu ana kadar Avrupa’dan bir kulübün temasta olmadığı konuşuluyor Caner için son olarak Galatasaray’ın bir dönem antrenörlüğünü yapan Roberto Mancini’nin hocalığını yaptığı İnter kulübü Caner’le 2 sene önce çok ciddi temas sağlamış fakat yapılan görüşmeler sonunda transfer rafa kalkmıştı.

Federasyondaki kural

Eğer Türkiye’den bir kulüp Süper Lig’den bir takımın futbolcusuyla sözleşmesinin bitimine 6 ay kala görüşmek yapmak isterse bunun için öncelik olarak o futbolcunun kulübünün görüşmeye onay vermesi ve TFF’ye yazılı olarak iletmesi gerekiyor bu şekilde görüşme yapılmasına izin veriliyor.

FIFA’daki kural

Bir kulüp transfer etmek istediği futbolcunun sözleşmesinin sona ermesine 6 ay kala onun formasını giydiği takımdan onay çıkmadan direkt görüşme yapabilir. Şayet anlaşmanın sağlanması halinde de istediği oyuncuya sezon sonu bitmeden imza attırabilir.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.