Fenerbahçe’yi desteklediği bilinen Prof. Dr. Canan Karatay’ın ligde bulunduğu konumdan dolayı, Fenerbahçe A takım teknik direktörü Ersun Yanal ile görüştüğü açıkladı.

Fenerbahçeli Prof. Dr. Canan Karatay, Fenerbahçe takımının teknik direktörü Ersun Yanal ile bir görüşme gerçekleştirdiğini ve kendisine bazı tavsiyelerde bulunduğunu belirtti. Bir televizyon programında konuşan Fenerbahçeli Canan Karatay, Ersun Yanal’a Fenerbahçe Yönetimi’nin futbol takımına her gün kuzu eti yedirmesi gerektiğini söyledi.

FENERBAHÇE VEREM ETTİ

Sarı-lacivertli futbol A takım Teknik Direkörü Ersun Yanal ile görüşen Canan Karatay, Fenerbahçeli taraftar olarak sarı-lacivertli takımın içerisinde bulunduğu durum bir Fenerbahçe klasiği ben bunu Ersun Yanal bey ile de görüşünce ifade ettim kendisine futbolculara makarna yedirmesinler dedim. Makarnayla sporcu beslenmez. Sarı-lacivertli futbolcular iyi futbolcular, atletler ve hırslılar fakat karbonhidrat ile beslendikleri için maalesef 45 dakika yetiyor. Bu yüzden ikinci yarı enerjileri kalmıyor ve Volkan oynuyor. Eşimle beraber karşılaşmayı izlerken uzatmalar bitine kadar birbirimizi tutarız. İkimizin en sevdiği ise beraber büyüdüğüm Lefter der ki; Karbonhidrat sporcunun zehiridir buyrun açıp hayatını okusunlar. Ben burada verem oldum şu anda 75 yaşına gelmişim ve hala küme düşeceğiz diye uğraşıyoruz ifadelerini kullandı.

TAKIMA HER GÜN KUZU YEDİRİN

Karatay, Fenerbahçeli oyunculara her gün bir kuzu yedirilmesi gerektiğini ifade etti. Fenerbahçeli oyunculara makarna ile ekmeğin yasaklanmasını Ersun hocaya söyledim, her gün bir kuzu kesin verin ve sonra kim tutabilir onları sahada bir görün. Bir örnekte tenisçiler müsabakalarda 4 saatten fazla mücadele etmekteler. Peki onlar bu enerjiyi nereden alıyorlar? Mesela siz hiç bunu düşündünüz mü? Onlarda ekmek yok, yemiyorlar. Tenisçiler et yiyorlar fakat etin kendi yağıyla pişirilmiş olanı ve yumurta yiyorlar onların beslenmeleri enerjiye dönük ve yapay enerji almıyorlar. Fakat koskoca Fenerbahçe, futbolcularına her gün bir kuzu kesip yediremiyor mu? Bende eşim de koyu bir Fenerbahçe taraftarıyız. Maç izlerken bazen gol atınca eşimle beraber sevinçle büyük mutluluk yaşıyoruz şeklinde açıklamalarda bulundu.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.