Sarı lacivertliler’in geçen seneki kadrosunun neler yapabileceği nasıl oynayacağı ve nasıl hatalara sebebiyet verebileceğini üç aşağı beş yukarı artık biliniyor. Bu sebeple Volkan Demirel’in yediği birinci gol de savunma hatalarıyla gelişen ikincisi de aslında çok şaşırtıcı değil.

Geçen sezon öncelikle böyle goller yediği için lig yarışında geride kaldı ve bir türlü aradaki puan farkını kapatamadı.

Bunun üzerine şu yorumu da yine tekrar edelim Fenerbahçe yıllardır yediği gibi goller gibi gol atamıyor ve attığı goller gibi de yiyemiyor malesef…

Volkan Demirel plonjon gösterisi yapmak yerine topu yumruklayıp çıkarmış olsaydı Fenerbahçe böyle bir gol yemezdi.

Fenerbahçe böyle gol atabiliyor mu?

Fenerbahçe, attığı zaman ülkenin tüm spor iklimini zehirlemiş duayenleri Fenerbahçe’nin yine üçüncü türden bağlantılar içinde olduğuna dair yorumlarıyla ellerinden başka bir şey gelmediğinden nasıl nefret tohumları saçtığı da çok iyi bilinen bir gerçek.

Yenen ikinci golde peş peşe iki savunma zafiyetini görüyoruz ve Scarione topu aldığı yer itibarıyla pozisyonun gole dönüşeceğini düşünmek oldukça güçtü.

Ancak Roman rakip sahadaki savunmanın yapmayacağı şekilde hücum futbolcusunun yolunu açtığı sırada arkadan yetişen Souza topa müdahale edecek duruma geldi fakat burada ikinci hatayı da o yaptı uzaklaştırmak yerine topu Scarione’nin koşu yoluna bıraktı. Daha az önce ortada pozisyon namına bir şey yokken artık Göztepeli oyuncu Volkan ile karşı karşıya kalarak golünü attı.

Yıllardır yazdığımız şeyi tekrarlayacağız ama Fenerbahçe böyle gol yememelidir.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.