1 dakikada okuyabilirsiniz.

Sarı-lacivertli kulübün boks şubesi şampiyon boksörlerinden Buse Naz Çakıroğlu özel açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesinde boks hayatına devam eden 23 yaşındaki genç Buse, boks yapmanın hayatını değiştirdiğini ifade etti.

BOKS BAKIŞ AÇIMI DEĞİŞTİRDİ

23 yaşındaki sarı-lacivertli genç boksör Buse Naz Çakıroğlu 51 kiloda ringlere çıkıyor. Alt yaş kategorilerinde Avrupa’da kürsüye çıkarak gümüş madalya kazanan sarı-lacivertli genç boksör son olarak geçen hafta sonu ülkemizde yapılan turnuvada Türkiye Şampiyonluğu kazandı.

Genç boksör boksa 9 yıl önce başladı. Çakıroğlu, 2009 yılında kardeşinin kolu kırıldığını ve o dönemde zor bir ameliyat geçirdiğini, annesinin kardeşinin kolunu kuvvetlendirmek adına spor yapmasını istedi. Spor yapılacak yer uzak olduğu için kardeşime eşlik ettim. 6 ayın ardından spor hocası anneme, erkekte bu spor için yetenek yok fakat kızınız gelsin dedi. O yıl babamı kaybettik. Yaşımın küçük olmasından dolayı hayatı düşünmüyorsunuz fakat bazı şeyler insana olgunluk katıyor. O dönemde spor yapmak istiyorum dedim. Spora başladıktan sonra Türkiye şampiyonlukları kazandım. Kazanırken yenildiğim, düşüp kalktığım zamanlar oldu fakat yılmadım şeklinde konuştu.

KELİME YUMRUKTAN AĞIRDIR

Genç boksör Buse Naz Çakıroğlu boksun hayata olumlu bakmasına neden olduğunu ifade etti. İnsanlarla ilişkileriniz belli bir standartta oluyor işimi ciddi şekilde yaptıktan sonra hayatıma 3 kelimenin 3 ton yumruktan daha ağır olduğu sözü dahil oldu. Bu sporu 7 yıldır yapmaktayım ama dışarıda hiç kimseyle fiziksel ve zihinsel bir tartışmaya dahil olmadım. Ne Trafikte ne otobüste ve ne de dışarıda hep insanları anlamaya çalışan biri oldum.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.