Ana sayfa YAZAR5 Bir ayağımız turu geçti!

Bir ayağımız turu geçti!

PAYLAŞ

Dün akşam kendinden geçmeyen bir Fenerbahçeli var mıydı acaba?

İstekli, çalışkan, koşan, yardımlaşan bir Fenerbahçe kimi mest etmez? Tabii ki içimizdeki Rus’ları…

Öyle Arzulu başladık ki maça, önceki maçlarda sahada olan takım ile dün akşam sahada olan takım taban tabana zıt idi… Belki de sezonun en iyi oyununu oynadık desem abartmış olmam. Doğal olarak bizler çıktığımız her maçta dün akşamki Fenerbahçe’yi görmek istiyoruz; bu da sonuna kadar hakkımız… Sahaya çıkan 11 terinin son damlasına kadar mücadele edince taraftarımız daha bir yürekten destekledi takımı.

Moses ve Valbuena Zenit defansının başını döndürürken, Eljif Elmas uzaktan çektiği şutlarla rakip kalecinin kâbusu oldu. Ersun Hoca’dan “gördüğün yerde vur” emri almış belli ki!  Sadık’ın içinden bir Sadık daha çıktı sahada. Aman Allah’ım nasıl bir inanç, nasıl bir ayakta kalma arzusu? Hele 1.96 boyunda 91 kilo ağırlığındaki Zenit forvetine nefes aldırmaması, Rus forvetin dün gece rüyasına bile girmiştir… İsla deseniz, her atakta şimşek gibi çaktı sağ kanatta. Muhteşem ver-kaçlar; rakip defansın arkasına gözlerinin içine baka baka attığı sprintler ve rahatsız edici ortalar…

Ve Harun… Allah nazarlardan korusun, bu takımın efsanesi olmaya aday bir kaleci. Rüştü, Volkan nasıl kulübün sembolik isimleri haline gelmişse (Rüstü’yü mecburen yazdım) Harun’da, taraftar kabullenir mi bilmem, uzun yıllar başarılı bir şekilde bu formayı terletecektir. Maçta kurtardığı sadece bir penaltı değildi; Avrupa’ya karşı onurumuzu, gururumuzu, inancımızı ve özgüvenimizi kurtardı Harun…

İlk 30 dakika sadece Fenerbahçe vardı sahada, Rus lejyonerlerini sahaya gömdük demek bile hafif bir tarif olur. Onlar sanki sahaya hiç çıkmamışlar da 30. dakikadan sonra oyuna girmiş denilebilir! Keşke takımın fizik kondisyonu daha yüksek olsa da, oyunumuzu 75 dk. seviyelerine kadar çıkarabilsek. Daha dayanıklı bir Fenerbahçe, rakip tanımaz bir takım olur… Bu ümitlerimizi gelecek sezona bıraktık artık!

Keşke diyebileceğimiz bir tek nokta, forvet transferi yapmamamız sanırım. İslam Slimani iyi niyetli bir oyuncu ancak neden bilinmez olmadı, sanırım istediğimiz seviyede de olamayacak. Buna rağmen hiç beklemediği bir şekilde kornerden gelen topa düzgün bir vuruş yaparak takımımıza galibiyeti getiren golü attı. Bunun için ayrıca kutluyorum kendisini. Oyun içinde rakip defansın arasında çok fazla yalnız kalmasından mıdır bilinmez, sürekli gerilere gelip top alma çabasına girdi. Hatta bir ara kanat organizasyonlarında bile gördük kendisini. Hatta çok defa “açılacak ortaya kim kafa vuracak, sen kanattayken İslam” dedim kendi kendime. Velhasıl, iyi bir insan olmak yetmiyor; başarı şart bu hayatta.

Bir ayağımız turu geçti, şimdi sırada ikinci ayağımız var. Rusya’da bol şans Fenerbahçem…

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.