Başkanımız Sn. Aziz Yıldırım 2015-2016 sezonundan itibaren Vitor Pereira’ya yapılan sayısız eleştiriye karşı suskunluğunu bozdu…

Kulüp resmi sitesi aracılığıyla Aziz Yıldırım imzalı bir açıklama yayınlandı.

Aziz Yıldırım imzalı o açıklama;

Ligin başından bu güne kadar Teknik Direktörümüz Sayın Vitor Pereira’ya karşı özellikle Fenerbahçe’de geçtiğimiz yıllarda futbolcu ve antrenör olarak görev yapmış bazı isimler tarafından sistemli bir karalama kampanyası yapılmaktadır.

Şu anda göreve yeni başlayan Pereira ile ilgili sürekli olarak yersiz karalama yapan Fenerbahçeli olan ve Fenerbahçe’de görev yapmış bu eski antrenörlerin kendi görev yaptıkları dönemde Fenerbahçe’ye nasıl futbol oynattıkları herkes tarafından bilinmektedir.

Bu şahıslar önce görev yaptıkları dönemdeki Fenerbahçe’nin maç kasetlerini izleyerek takıma nasıl futbol oynattıklarını hatırlamalı ardından yeni hocamız ile ilgili yaptıkları eleştirileri gözden geçirmelidirler.

Şayet bu tür kasıtlı eleştiri ve sistemli karalamalarınız devam ettiği takdirde görev yaptığınız dönemin maçlarını televizyonumuzda birer birer gösterip icraatlarınızı kamuoyu ile paylaşacağım. Ardından sezonun ilk haftaları olmasına rağmen  teknik direktörümüz Pereira’ya el birliği ile saldırırken size sormak isterim: Bulunduğumuz dönem içerisinde hanginiz hangi külüpte çalışıyor? veya Fenerbahçe dışında hangi kulüpte hangi başarıları elde ettiniz? Bir kaç örnek vermek gerekirse Aykut Kocaman veya İsmail Kartal’a gösterdiğiniz sabrı neden yeni hocamıza göstermiyorsunuz? sizin gösterdiğiniz bu davranış ve tavırla Fenerbahçe Spor Kulübü’ne zarar vermektesiniz.

Şahsiyetli ve kişilikli yapılacak her türlü eleştiriyi her zaman saygıyla karşıladık yine karşılayacağız. Fakat hakaret ve karalama şeklinde yapılan eleştirilere de en sert şekilde cevap vereceğimizi bilmenizi isterim.

Şu andaki yeni hocamıza herkes yardımcı olmalı eleştirilerinizi karalayıcı bir şekilde değil yapıcı bir biçimde dile getirmelisiniz doğru olanı da budur.

Saygılarımla

Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübu Başkanı

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.