Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bugün oynanacak Medipol Başkşehir maçı öncesinde flaş açıklamalarda bulundu.

Sarı-lacivertli kulübün Başkanı Ali Koç, Volkan Demirel, Nabil Dirar ve Aatif Chahechouhe’nun kadro dışı kalması hakkında “Birkaç gün evvel bazı kararlar verdik. Bu kararlar çerçevesinde 3 arkadaşımız ile yolları ayırdık 3 arkadaşı kadro dışı bıraktık. Alınan kararlar anlık öfkeyle alınmış gündem değiştirmek üzere veya birini suçlamak için alınmış kararlar değildi. Son yaşananlar üzerine etraflıca konuşulmuş ve bir plan dahilinde alınmış kararlardır. Herhangi detaylı bir açıklama yapmamamız da bir plan dahilindedir. Detaylı açıklamaları en geç Salı gününe kadar şahsen yapmayı planlıyorum.” şeklinde konuştu.

Teknik heyetten de 3 ismin gönderildiğini belirten Ali Koç, “Teknik heyetten 3 kişiyle yolları ayırdık doğru. Bunun çok ciddi sebepleri, nedenleri olmaktadır. Sebepleri paylaşınca hepimizin öfkeleneceği şeyler söz konusudur. Aatif ve Nabil’in kararı nedenleri Volkan Demirel’in sebeplerinden farklıdır.” dedi.

Volkan Demirel için özel bir parantez açan Ali Koç, “Kaptanımız Volkan Demirel’e özel parantez açmak istiyorum. Vefasızlıktan bahsedenler var. Medyanın spekülasyonların iddiaların dolduruşuna kimse gelmesin. Volkan Demirel 15 yıldır Fenerbahçe’ye hizmet eden bunun büyük bölümünden kaptanlık yapan Fenerbahçelilik söz konusu olduğunda tartışılmayacak bir kişidir tarihe de öyle geçecektir. İşin taraftar gözüyle bakışı Ali Koç bakışı da var. Nikahında şahitlik yaptığım ve evine gittiğim tek futbolcudur. Şunu net söyleyebilirim ki camiamıza yeni katılmış bir teknik direktörün sportif direktör Volkan Demirel’i beni kadro dışı bırakmaya ikna edemez. Bu duyguları taşıyan biri olarak yönetim kurulu ile bu kararı aldıysam ciddi sebepleri olduğunun bilinmesini isterim. Benim için zor bir karardır.” ifadelerini kullandı.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.