Başkanımız Aziz Yıldırım, Mahmut Uslu ve Asbaşkanlarımızdan Nihat Özbağı, Mithat Yenigün ve Şekip Mosturoğlu dün Milli Eğitim Bakanlığı’na bir ziyaret gerçekleştirmişti.

Ziyaretin sebebi ise Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı‘nın bitişiğindeki Kenan Evren Lisesi arazisi…

Arazi ile ilgili görüşmede yaşananlar yavaş yavaş günyüzüne çıkmaya başladı.

Fenerbahçe Spor Kulübü, daha önce Kenan Evren Lisesi’nin arazisini alabilmek için daha önce varılan uzlaşmada şart koşulan 3 okul ve 1 spor salonunu yaparak şartları yerine getirmişti. Yönetimimiz, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan her türlü şartı yerine getirmesine rağmen ret yanıtı alınca şok oldu. MEB, Araziyi istiyorsanız 345 milyon TL verin dedi. Bunun üzerine Başkanımız Aziz Yıldırım  yarın bir basın toplantısı düzenleyip kulübün görüşünü taraftarları ve kamuoyuyla paylaşacak. Fenerbahçe, yaklaşık 1 yıldır randevu alamadıkları Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile bir araya gelen başkan Aziz Yıldırım genel sekreter Mahmut Uslu ve yönetim kurulu üyeleri devletin kendilerinden istediği okulları ve salonu yaptıklarını ayrıca Maliye’den gerekli izinleri aldıklarını ve tüm prosedürlerini tamamladıklarını okulun kendilerine teslim edilmesini istemeleri karşısında Nabi Avcı kararlarının olumsuz olduğunu araziyi veremeyeceklerini başkanımız ve yöneticilerimize iletti.

GÖRÜŞMEDE GERGİN ANLAR

Bakanlığın bu isteği üzerine Başkanımız Aziz Yıldırım’ın bu duruma tepki gösterdi ve yaptırılan 3 okul ve 1 spor salonu için yaklaşık 60 milyon TL harcayan kulübümüz, karşılaştıkları bu yeni durum üzerine gergin bir şekilde bakanlıktan ayrıldılar. Hürriyet’in haberine göre soru sorulan Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanı’nın kendilerine olumsuz yanıt verdiğini ve Aziz Yıldırım’ın konu ile ilgili yarın tüm belgeleri açıklayacağı bir basın toplantısı düzenleyeceğiniz belirtti.

Hürriyet / Ahmet Ercanlar

kenan-evren-lisesi-fb

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.