3 dakikada okuyabilirsiniz.

Fenerbahçe Spor Kulübüne 1998 yılında başkan olan ve 20 yıl bu görevi yürüten Aziz Yıldırım geride kalan haziran ayında yapılan seçimde seçimi kaybederek başkanlık görevi sona ermiş oldu.

MHK Başkanı’nın değişmesinin ardından geçtiğimiz günlerde federasyon başkanının istifasını açıklaması ve başkanlık koltuğunun boş olması nedeniyle kimin geleceği merak ediliyor. Mayıs ayında yapılacak seçim öncesinde bir çok kişinin adı yazılıp çiziliyor. Bu isimlerden biride sarı-lacivertlilerin eski efsane başkanlarından Aziz Yıldırım.

Türk futboluna ve Fenerbahçe Spor Kulübüne profesyonel ve amatör şubelerde sayısız başarı kazandıran ve amatör şubelerde Türkiye’yi de temsil eden sporcuların yetişmesine öncülük eden Aziz Yıldırım bugün bir açıklama yaptı.

BENİ LAYIK GÖREN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Federasyon koltuğunun şu an itibariyle boş olmasından dolayı adının sürekli başkanlık için geçmesi üzerine eski Fenerbahçe başkanı bir açıklama yaptı: “Son dönemde medyada adımın federasyon başkanlığı için geçmesini ve bunun üzerinden bir takım yorumlar yapıldığını takip ediyorum. Belirtmek isterim ki bu önemli makama yakıştırılmış olmamdan dolayı Türk Futbolu’nda yer alan devasa sorunlara çözüm üretebilme ve çözüm formülü üretecek kişi olarak görülmekten dolayı hepinize şükranlarımı sunarım” diyerek sözlerine başladı.

Yıldırım şu sözlerle devam etti: TFF Başkanlığına uygun bir kişi olarak gösterilmekten ötürü kıvanç duyduğunu ifade ederken, ömrünün 20 yıllık süresinde Fenerbahçe Spor Kulübüne hizmet ettiğini başkanlığını yaptığı kulübün her alanda lider durumda olması için çalıştığını belirtti. Başkanlık yaptığı bu uzunca sürede kulübe bir çok değer kazandırdığını ifade ederken, yönetiminde yer alan ve diğer personellerle birlikte Türk Sporu’nun gelişmesi, dönüşmesi ve değişimi için önemli işler yaptığını, bu çalışma sürecinde özel hayatında ve özgürlüğünü kaybetmek dahil olmak üzere çok ağır bedeller ödediğini ancak karşılığında hiç bir şey beklemediğini, bu nedenle bugünlerde adının gerek başkanlığını yaptığı kulübün taraftarları tarafından ve diğer kulüp taraftarları tarafından TFF Başkanlığına uygun görülmesinden dolayı gurur duyduğunu ifade etti.

Açıklamasının sonunda ise, Türk sporunda aktif olarak görev almak istemediğini fakat bundan önce de her vesile ile belirttiği gibi özelde Türk Futbolu’nda olmak üzere genelde ise Türk Sporu’nda hayata geçirmek istediğim çok düşüncem ve hayalim olsada büyük şeref, gurur ve onur duyarak geçirdiğim 20 yıllık Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı’ndan sonra Türk futbolunun herhangi bir alanında aktif olarak bulunmak istemediğini, Fenerbahçeli kimliği ile bu dönemden sonra Türk Sporu’nda verebileceğim tek şey, tutukulu taraftarı olduğum sevdam olan ve vazgeçmeyeceğim Fenerbahçe Spor Kulübü’nün her alanda daha ileride, liderlik ettiğini ve kazanacağı başarılarla gururlanmak olacağını bilmenizi isterim.

Kamuoyunda yer alan spekülatif haberlere ve yorumlara yer vermemk adına açıklama yapmayı zorunlu buldum, şahsımı söz konusu mevkiye layık bulan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum diyerek sözlerine son verdi.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.