Başkanımız Sn. Aziz Yıldırım bugün CNN Türk ekranlarında canlı yayın konuğu olarak gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkanımız Aziz Yıldırım neler söyledi?

Aziz Yıldırım: Hepimizde yorgunluklar oldu

Ülkenin şuanki durumuna değinen Yıldırım, ülkenin kan gölü olmasının önüne geçilmeli ve şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.
3 Temmuz’dan bu yana olan travmanın sonunda her birimizde yorgunluklar oldu. Şu anda bu yorgunlukları aşmak için bir kan değişikliği gerekiyordu. Tüm branşlarda yenilik yaptık.

Aziz Yıldırım: Pereira’yı Terraneo istedi

Terraneo’yu 2000’den beri tanıyoruz şimdiye kadar yapılan bazı transferlerde bizimle çalıştı bizde kendisine bu sene teklif yaptık oda kabul etti. Teknik Direktör seçimini Terraneo yaptı ve dedi ki ben bununla çalışmak istiyorum bizde  tamam dedik.

Aziz Yıldırım: Feghouli istediğimiz bir oyuncu

Valencia, Monaco ile oynayacağı rövanş maçını bekliyor onlar satma kararı verdikten sonra görüşmeler başlayacağız ve istediğimiz bir futbolcu kendisi sağ kanada bir transfer yapacağız başka isimler de gündemde.

Aziz Yıldırım: Hedefimiz Avrupa Ligi’nde final

Türkiye Ligi zor bir lig şu an belki Şampiyonlar Ligi ve UEFA ligi daha kolay hatta UEFA Avrupa Ligi, UEFA ligi Türkiye Ligi’nden daha kolay bizim bu seneki hedefimiz Avrupa Ligi’nde final oynamak.

Aziz Yıldırım: John Terry transfer edilecek mi?

Terry’yi yazıyorlar da Terry kaç yaşında? Alves’i neden gönderiyoruz? Ben burada olursam oraya genç oyuncu transfer ederim daha çok oyuncu gelecek gençleri dolduracağız.

Aziz Yıldırım: Robben ve Ibrahimovic’i alabilecek gücümüz var

Fenerbahçe’nin şu an da Robben ve Ibrahimovic‘i alabilecek gücü ve kararlığı vardır dahası yarın Messi ve Ronaldo‘yu alabilmek için Yandex anlaşması yapılmıştır ki Fenerbahçe taraftarları Messi’yi Ronaldo’yu alabilir.

Aziz Yıldırım: Ibrahimovic ile görüştük

Ibrahimovic’i Galatasaray’a diye siz basın yazdınız bende buradan söylüyorum herkes duysun Ibrahimovic de duysun gelecek olan katkılara göre Ibrahimovic ile görüşme yaptık. Ibrahimovic’in menajerini aradık bize eğer Türkiye’ye gelirsek, Fenerbahçe’ye geliriz” ifadelerini kullandılar. Ibrahimovic yılda 14 milyon euro kazanıyor biz bu paraları ona verebileceğimizi menajerine kendisine ilettik.

Aziz Yıldırım: Robben’i Bayern Münih bırakmadı

Robben ile ilgili gittik konuştuk Bayern Münih onu bu sene elinden çıkarmak istemediğini söylediği için transfer yapılamadı ve Arjen Robben’i Bayern Münih bıraksa transferi yapardık.

Aziz Yıldırım: Ben buradayım, kaçmıyorum

2011’de Metris’e girdiğimde ben bilgisayar ile alakam yoktu ama kullansaydım benim bilgisayardan çok evrak çıkardı benim için Interpol filan arıyor deniliyor biz buradayız kaçmıyoruz kaçacak dediler benim için bana kaçacak diyenler kırmızı bültenle aranıyor.

Aziz Yıldırım: Türkiye’de alt yapıdan futbolcu şansla çıkar

Şu anda Türkiye’de şansla futbolcu çıkar şu anda biz Fenerbahçe alt yapısında her sene 5 milyon TL harcıyoruz ama eğitmenlerimiz yetersiz inşallah Ozan olacak bir de Salih işte yani 3-5 anca çıkar yani alt yapıdaki çocuklar 20 yaşından sonra ortalıkta yok niye yok? Eğitim yok… Eğitim yok… Eğitim yok…

Aziz Yıldırım: Moussa Sow satılacak mı?

Moussa Sow’a 15 milyon euro’ya kadar teklifler geliyor ve bize 17 milyon euro’yu teklif ederlerse Sow’u alabilirler ancak biz Terraneo ve hocamızla konuştuk şu anda Sow’un kalmasını istiyoruz.

Aziz Yıldırım: Ozan Tufan’ın serbest kalma bedeli

Ozan Tufan 2 sene bir yere gidemez fakat 2 sene sonra 25 milyon euro’ya serbest kalma maddesi olacak.

Aziz Yıldırım: İspiyoncularla hesaplaşacağız

Mahkeme lehimize karar verirse kötü şeyler olacak ve 3 Temmuz’da yalan dolan haber yapanlarla hesaplaşacağız bütün ispiyoncularla hesaplaşacağız 1 yıl boşuna Metris’te yattık Federasyonla… başkanıyla… UEFA’yla… CAS’la hepsiyle hesaplaşacağız.

Aziz Yıldırım: Cüneyt Çakır faulü görmüyor

Cüneyt Çakır çok büyük hakem olduğu için; Josef de Souza kafa vurmak isterken adam ayağıyla vuruyor hoca faulü görmüyor.

Aziz Yıldırım: Ergin Ataman vatani görev yapmak istiyorsa Diyarbakır’a gitsin

Milli takımlarda kulüp antrenörlerinin görev almasına karşıyız Ergin Ataman diyor ki milli takımda vatan görevi yapıyoruz vatan görevi yapanlar İtalya’ya gidip kamp yapmasınlar vatan görevi yapıyorlarsa Diyarbakır’a gitsinler Siirt’e gitsinler o zaman onların alnından öperim.

Aziz Yıldırım: Transferlerde bizim katkımız yok

Bu sene hiçbir transfer bizim katkılarımızla yapılmadı tüm transferler Fenerbahçe’nin kendi kaynaklarından karşılanarak yapıldı. Fenerbahçe artık Avrupa’nın büyük bir kulübü olma adımını atıyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.