Fenerbahçe’de kötü gidişin ardından Başkan Aziz Yıldırım, yöneticilere olağanüstü kongre kararı alacağını ifade etti.

AMK gazetesinden Sercan Hamzaoğlu’nun haberine göre; Avrupa Ligi’ne veda edilmesinin ardından Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, hafta içi oynanan Krasnodar maçı sonrasında yöneticilerle bir değerlendirme toplantısı yaptı. Fenerbahçe’nin 1 numarası önümüzdeki hafta yapılacak yönetim kurulu toplantısında olağanüstü kongreye gitme kararı verecebileceği ifade edildi. Yıldırım, yöneticilere yoruldum artık yapılacak kongrede aday olmayacağım ifadelerini kullandı.
Krasnodar beraberliğinden sonra moralinin altüst olduğunu yöneticilere ifade eden Yıldırım, zamanımızdan ailemizden fedakârlık yapıyoruz gecemizi gündüzümüze katıyoruz taraftar gelsin dendi fakat değişen bir şey olmadı bizler bunu hak etmiyoruz şeklinde konuştu. Camianın önde gelenlerinin ise Ali Koç’a, Kongre kararı alınması gündemde adaylığını açıkla dendiği öğrenildi.
Fenerbahçe’de yapılacak kongrede aday olacağını duyuran Ali Koç camianın önde gelen isimlerine, bu zor durumda herkes gibi ben de üzerime düşeni yapacağım göreve hazırım ifadelerini kullandı. Ayrıca sarı-lacivertli taraftarların Krasnodar maçı sonrasında büyük ilgi gösterdiği Koç, moralim çok bozuk ifadelerini kullanmış ve tribündeki yönetim istifa tezahüratlarını susturmaya çalışmıştı.

AZİZ YILDIRIM ADAY OLACAK MI?

Fenerbahçe’nin eski yöneticilerinden Hulusi Belgü, Başkan Aziz Yıldırım’ın kongre kararı alarak yeniden başkan adayı olacağını düşündüğünü ifade etti. Belgü, Krasnodar müsabakasından sonra taraftarın ilgisi düşecek ve protesto sesleri de azalmış olacak. Aziz Yıldırım’ın istifa edeceğini hiç sanmıyorum yargıtay kararı da çıksa kongreye gidip şansını bir kez daha deneyecektir ifadelerini kullandı.

MORALLER BOZUK

Ligde havlu atılmasının ardından Avrupa’ya da havlu atan Fenerbahçe’de futbolcular büyük bir mental çökünt içindeler. Moralleri oldukça bozuk olan oyuncuların ağzını bıçak açmıyor. Futbolcular buna rağmen, gözünü ligde kalan maçlara ve kupaya çevirdi. Oyuncular kendi aralarında yaptıkları toplantıda acilen toparlanıp ligde galibiyet serisi yakalamalı ve Türkiye Kupası’nı almalıyız ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sercan HAMZAOĞLU / AMK

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.